»V bistvu ne gre za nič drugega kot kondenzacijo vlage v zraku,« je razložil za Live Science. Ko vlažen zrak pride do naprave, pride do nekakšnih 'hidrofobnih zob', ki so videti kot nekakšne ščetine. Ti pomagajo, da se vlaga iz zraka pretvori v dejanske kapljice. Majhna sončna celica skrbi, da so baterije ves čas polne in da naprava lahko nemoteno deluje. V približno eni uri se nabere za slabe pol litra vode.
Ker trenutni prototip ni ravno zmogljiv, Retezár razvija izboljšano različico. Futus že lahko izloča nekatere delce iz zraka, recimo prah in žuželke, a filter zaenkrat še ni dovolj zmogljiv, da bi lahko odstranjeval še manjše delce, recimo sedimente. V prihodnje namerava vdelati še karbonski filter, zaradi katerega meni, da bo naprava še bolj uporabna in varna. Njegova velika želja je, da bi zbral dovolj podpore, da bi lahko razvil stekleničke za prosto prodajo, cena pa bi bila nižja od 100 dolarjev.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV