Očividec je namreč z mobilnim telefonom posnel video, ki prikazuje vročekrvne starše, kako kričijo eden na drugega ter se pretepajo. Posnetek, med katerim neka ženska kriči "Otroci gledajo", si je na spletnem kanalu YouTube ogledalo že preko 100.000 ljudi.
Tekma je bila sicer prekinjena, oba kluba pa bo doletela kazen v višini do 1500 evrov, kar je po mnenju mnogih "smešno nizka kazen". Pristojni organi v sklopu sodniške organizacije se zdaj zavzemajo za povišanje kazni, ki bi po žepu bolj udarile tako klube kot tudi starše.
Primer ni osamljen, v začetku leta sta si v lase skočila jezna očeta, ki sta spremljala dvoboj ekip svojih sinov v Gran Canarii. Eden od očetov jo je skupil tako močno, da je končal v bolnišnici in moral na operacijo očesa.
Največji problem takšnega obnašanje je, ker se otroci zgledujejo po svojih starših, nasilja v športu pa je s tem zmeraj več. Starši v želji po uspehu niso več zgolj gledalci tekem, ki bi bodrili svoje otroke, pač pa želijo za svoje potomce samo uspeh in s tem skušajo izživeti svoje športne sanje, ki jih nikoli niso dosanjali, menijo številni strokovnjaki, med njimi David Garcia, športni psiholog, ki je soavtor priročnika, namenjenega staršem.
Omenjene težave z nasilnimi starši je opaziti tudi drugod po svetu, v Španiji pa se posamezni incidenti rešujejo le, kadar posnetek slučajno prispe na televizijske kanale. Starši namreč, ne samo, da obračunavajo med seboj, pač pa z žaljivimi vzkliki obračunavajo tudi s sodniki na igrišču.
V sezoni 2015/16 je bilo z nasiljem ob igriščih zaznamovanih kar 218 amaterskih tekem v Španiji, od tega 58 otroških, sodniki pa opozarjajo, da številke ne odražajo dejanskega problema. Ni redkost, da kličejo sodniki na pomoč tudi policiste, saj se bojijo, da bi jih starši po tekmi pretepli.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV