Raziskava, katere rezultati so bili objavljeni v časopisu American Journal of Obstetrics & Gynecology, po mnenju izraelskih znanstvenikov dokazuje, zakaj se statistično gledano največ otrok rodi v jesenskem času. Ti otroci so namreč spočeti pozimi ali v prvih pomladnih dneh, po rezultatih omenjene raziskave, v kateri je sodelovalo več kot 6.000 moških, pa naj bi bila ravno takrat sperma najkakovostnejša, število spermijev največje, ti pa naj bi bili tudi najhitrejši.
Vodja raziskave Eliah Levitas z univerze Bena Guriona v Beer-Shevi je s svojo ekipo zbral 6.455 vzorcev sperme, od tega je 4.960 moških imelo normalno proizvodnjo semenčic, izliv drugih 1.495 'nesrečnikov' pa je vseboval premajhno količino spermijev, torej manjšo od povprečja. Po merilih Svetovne zdravstvene organizacije naj bi bila normalna količina več kot 16 milijonov semenčic na en mililiter.
Glede na podatek, da v povprečju moški, ki nima nobenih težav, pozimi 'proizvede' 70 milijonov semenčic na en mililiter ter da jih je od tega pet odstotkov nadpovprečno hitrih in 'gibčnih', so znanstveniki potrdili, da je takrat tudi verjetnost oploditve največja. Že spomladi ta številka pade na 68 milijonov na en mililiter, hitrejših in bolj gibčnih semenčic pa je 'le' tri odstotke.
Drugi moški, katerih izliv je močno osiromašen s spermiji, imajo le teh največ jeseni, spomladi pa jih je največ kakovostnih oziroma normalnih – približno sedem odstotkov.
Če torej potegnemo črto, rezultati raziskave dokazujejo, da je pri moških, katerih sperma je normalna, največ možnosti, da 'se prime' pozimi ali na začetku pomladi, pri drugih, katerih izliv ima podpovprečno število semenčic, pa je najboljši čas za spočetje otroka jeseni ali spomladi. S podobnimi rezultati so postregle tudi starejše raziskave, v katerih so testirali živali.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV