Pri raziskovanju močeradov so namreč odkrili, da alge, ki proizvajajo kisik, tako tesno objamejo njihova jajčeca, da jajčeca in alge postanejo nerazdružljivi. Z nadaljnjim preučevanjem vzajemnosti v živalskem svetu si znanstveniki prizadevajo omenjeno "tehnologijo" v prihodnje prenesti tudi na ljudi. S tem bi lahko ljudje neomejeno plavali pod vodno gladino in ne bi bilo nikakršne potrebe po zajemanju zraka na površju. Postopek naj bi bil videti podobno, kot plava Harry Potter v filmu Ognjeni kelih, potem ko si na vrat prisloni škrge.
Znanstveniki pravijo, da bi teoretično lahko bioinženirji nekega dne uporabili alge za izvor kisika za druge organizme, ki bi jih sparili z njimi – vključno z ljudmi. Tovrstna simbioza bo potrebovala še ogromno raziskav, toda če predpostavljamo, da so močeradi prav tako vretenčarji, obstaja teoretična možnost izpeljave tega. Vodilni raziskovalec dr. Ryan Kerny je dejal: "Alge znotraj jajčne lupine zagotavljajo kisik zarodkom, obenem pa dobijo izločke zarodka, ki so bogati z dušikom, kar je tisto, kar rastline potrebujejo." Poleg tega so DNK alg odkrili tudi v reproduktivnih organih odraslih močeradov, zato se zdi možno, da so tam pristali s pomočjo dednega zapisa. Raziskava, ki je bila objavljena v Izsledkih Državne akademije znanosti, tako predstavlja nov mejnik v znanosti, s pomočjo katerega bi se lahko ljudje v prihodnje potapljali brez kakršne koli opreme. Ali bo to znanstvenikom uspelo narediti, trenutno ostaja še uganka.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV