Jasno je, da imajo individualne celice omejeno življenjsko dobo in se nadomeščajo s popolnoma novimi celicami, ki imajo seveda isto genetsko zasnovo. Po nekaterih podatkih naj bi bilo v človekovem telesu med 50 in 70 bilijoni celic. Vsaka ima svojo življenjsko dobo in po človekovi smrti nekatere celice živijo še lahko vsaj nekaj dni. Tako lahko forenziki ugotavljajo natančne vzroke smrti in poškodb celic ter z njimi telesnih funkcij
Rdeče krvničke (eritrociti) živijo približno štiri mesece, medtem ko bele krvničke (levkociti) živijo več kot eno leto. Navadne kožne celice živijo med dvema in tremi tedni, celice, ki gradijo črevesne stene, pa preživijo le štiri dni. Zelo kratko življenjsko dobo imajo tudi spermiji, saj živijo le tri dni. Nekatere celice živijo do človekove smrti in lahko še nekaj ur dlje. To so živčni nevroni v možganskem korteksu, ki jim pravimo tudi sive celice. Slednje se ne reproducirajo in nas spremljajo čez celotno življenje.
Sicer naj bi bila sedemletna doba vseh celic v telesu le približna ocena glede na verjetnost zamenjave različnih vrst celic v telesu. Seveda se sive celice ne menjajo, zato se vse celice v telesu ne zamenjajo po nobeni teoriji. Vendar je jasno, da se večina njih zamenja. Podatek, v kolikšnem času točno, bo verjetno zmeraj ostal uganka.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV