Nemški proizvajalec gospodinjskih aparatov je predstavil idejo naprednega oz. z umetno inteligenco podprtega senčnika Virtual Visor, ki je dejansko samo navidezni senčnik. Gre za velike korak naprej, glede na to, da se avtomobilski senčniki skozi zgodovino niso kaj dosti spreminjali.
Virtual Visor je transparenten in meče senco le na predel oči, kar mu omogoča vgrajena tehnologija, ki prepozna obraz in njegovo gibanje.
Gre za koncept s prosojnim zaslonom LCD in kamero, s pomočjo katere umetna inteligenca prepozna obraz in določi točke ust, nosu in oči ter s pomočjo algoritma ugotovi, kjer mora metati senco. Posledično se zasenči zgolj del vizirja, medtem ko preostanek ostaja prosojen in ne zastira pogleda vozniku, kot to počne klasičen vizir.
Po besedah Boscha gre za prvo konkretno nadgradnjo senčnika po 95 letih – prvič se je vizir pojavil leta 1924, ko so ga še na zunanjo stran vetrobranskega stekla montirali na Fordovem modelu T, v notranjost pa se je preselil leta 1933 –, ki je mišljen tudi za sovoznika.
Da gre za pomembno inovacijo z vidika varnosti, priča podatek, da je bleščanje sonca krivec številnih prometnih nesreč in po podatkih Boscha posredno zakrivi dvakrat več nesreč kot kateri koli drug vremenski pojav.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV