Ne le zamrznjeno steklo, vozniki se ob ledeno mrzlih jutrih soočajo tudi z zlepljenimi vrati zaradi mraza. Marsikateri voznik skuša zamrznjena vrata odpreti na sila, s čimer pa lahko poškoduje tesnilo.
Vrata zamrznejo zaradi vlage oz. vode, ki je na tesnilu. Kadar so le-ta mokra, zmrznejo, zato poskrbite, da bodo čez noč suha. Včasih ni dovolj, da jih obrišete s papirnato brisačo, saj vlage ne vidite. Tesnila vam bodo hvaležna, če jih poškropite oz. namažete z dobrim starim glicerinom, rastlinskim oljem, vazelinom ali namensko ''žavbo'' kot sta labela in silikonsko sprej. Zadevo obrišete s papirnato brisačo. Zaradi namaščenosti gume ne boste več naleteli na zamrznjena vrata.
Če se znajdete v tej situaciji, jih nikar ne poskušajte odpreti na silo, saj kot rečeno lahko poškodujete vratna tesnila, pa tudi kljuka vam lahko ostane v roki. Sprva preverite ali so zamrznila tudi druga vrata. Malo verjetno je, da so zmrznila prav vsa, zato vstopite skozi tista, ki morda niso.
Če so zamrznila vsa, jih lahko odmrznete s odmrzovalcem vetrobranskega stekla. Če nimate sredstva za odstranjevanje ledu s stekla, si lahko (če je mogoče) pomagate s sušilcem za lase ali mlačno (!) vodo, ki jo polijete po stiku. Lahko pa si pomagate tudi s strgalnikom za led, s katerim počasi potujeto po stiku in skušate led ločiti od pločevine. Čez noč lahko med vrata in tesnilo vstavite tudi manjšo brisačo za roke, s katero si zjutraj pomagate pri odpiranju vrat na silu, saj na ta način vsa sila ni skoncentrirana na kljuko.
Če vam je zamrznila ključavnica, si lahko pomagate z razkužilom za roke, ki ga namažete na ključ, še bolje pa, če si prihranite nevšečnosti in pred nastopom mraza v ključavnico napršite WD-40.