Emulatorji so znana stvar na računalnikih in mobilnih napravah, vendar po navadi ne izkoristijo strojne opreme, kot jo lahko matični sistem. Ničkolikokrat so emulatorji potratni in 'kurijo' delovni spomin kot za stavo. Mlado podjetje, ki se imenuje BlueStacks, je temu po njihovih besedah naredilo konec.
Njihova programska oprema, ki jo bomo lahko namestili v Okna, bo zagnala katero koli androidno aplikacijo, vendar ob tem ne bo upočasnila sistema in aplikacij na splošno. Navadno se zmogljivosti operacijskih sistemov zmanjšajo od 10- do 100-krat med delovanjem emulatorjev. Problem je predvsem v počasnem prevajanju kode enega sistema v kodo drugega, kar je izredno zamudno in potratno.
Emulator naj bi bil na voljo kot vtičnik za Googlov brskalnik Chrome in naj bi strojno opremo izkoristil do obisti. Pri BlueStacks pa obljubljajo tudi obratno emualcijo, torej da bodo 'uredili' delovanje Oken znotraj Androida. Tovrstno mešetarjenje s kodo pa bo po dostopnih podatkih možno le na napravah z več kot enim gigabajtom delovnega spomina in kakšnim dvojedrnim čipom, ki bo zmogel predvajanje Redmondovega ponosa znotraj Googlove svetle zvezde.
Pri podjetju še dodajajo, da bo prva javna predstavitev emulatorja na prihajajoči dual-OS tablici proizvajalca ViewSonic View Pad 10, na kateri bodo prisotni tako Android Honeycomb kot tudi sedma Okna. BlueStacks bo tako omogočil zagon obeh sistemov istočasno, ne pa z izključevanjem enega od njiju.
Postavlja se torej vprašanje, kdaj bodo v tovrstnem načinu Okna prišla tudi na mobilne telefone. Verjetno bodo pri BlueStacksu počakali na novo verzijo, ki naj bi bila za razvijalce na voljo že jeseni. S takimi projekti pa se dokončno zabrisuje meja med računalniki in mobilnimi napravami.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV