Igranje računalniških iger še nikoli ni bilo tako realistično. Ne le zavoljo očal za navidezno oz. oplemeniteno resničnost, ampak ideje Palmerja Luckeya, ki se je podpisal že pod VR očala Oculus Rift, ki jih je leta 2014 za dve milijardi ameriških dolarjev prodal Marku Zuckerbergu, ki dela na naglavnem VR setu, ki bo uporabniku razstrelil možgane, če bo lik igralca v igri umrl. Ubijalska očala so podobna očalom Meta Quest Pro, le da so opremljena z eksplozivnimi moduli, ki so usmerjeni v uporabnikovo glavo in ga ubijejo, ko se sprožijo.
''Od nekdaj me je navduševala ideja povezovanja resničnega življenja z avatarji – to dvigne nivo igre na najvišjo raven in prisili ljudi, da temeljito premislijo, kako se obnašajo v virtualnem svetu in do drugih igralcev,'' je na svojem blogu pojasnil Luckey. ''Izboljšana grafika igro resda naredi bolj realistično, ampak zgolj grožnja s pravimi posledicami lahko igro in druge igralce naredi zares resnično.''
Igro Sword Art Online je navdahnila istoimenska japonska anime serija romanov, ki je ljudi navdušila nad navidezno resničnostjo. Igralec si na glavo povezne VR očala NeveGear in vstopi v igro, kjer ga je ugrabil poblazneli znanstvenik, ta pa mora zbežati iz ječe. Če igralec v igri umre, umre tudi v resničnem življenju. Luckey je skušal poustvariti idejo s knjige o smrtonosnem mikrovalovnem oddajniku, a se je moral za zdaj zadovoljiti z eksplozivnim sredstvom. Ko se na zaslonu pojavi prizor, ki označuje konec igre, se moduli sprožijo in ubijejo igralca. Luckey, ki je tudi ustanovitelj podjetja Anduril, ki izdeluje orožje in je dobilo donosen posel z ameriško vlado, pravi, da ima projekt še številne luknje, zato naglavnega seta še ne upa preizkusiti na sebi.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV