Natančneje gre za vsadek v velikosti srčnega spodbujevalnika. V ohišje iz titana so vgradili računalniško vezje, ki je povezano z elektrodami, li-ionsko baterijo, indukcijsko zanko za brezžično polnjenje, oddajnikom za prenašanje nevronskih signalov in čipom, ki sprejete podatke primerno obdela. Polnjenje naprave in prenos podatkov potekata brezžično, dvourno polnjenje baterije pa zadostuje za šest ur delovanja. Segrevanje naprave med polnjenjem preprečujejo s tekočo vodo na mestu vsadka.
Naprava trenutno zbira podatke iz 100 posamičnih elektrod, ki so nameščene na različne živčne končiče in spremljajo gibanje posameznih delov telesa ter zvočno in vizualno zaznavanje uporabnika. Možnosti uporabe tovrstnih čipov so neskončne. Z njihovo pomočjo bodo strokovnjaki opazovali in preučevali delovanje človeških možganov in vpliv posamičnih bolezni. Z njimi bo moč upravljati nadomestne ude, izboljšati sposobnost pomnjenja in zaznavanja okolice ter do bolj ekstremnih načinov uporabe, ko bo s takšnimi implantati moč upravljati elektronske naprave, sčasoma pa naj bi nadomestili tudi mobilne telefone in računalnike. Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV