Številni filmi so samo dolg oglas za določene znamke. V novem tisočletju se je dodobra uveljavilo prikrito oglaševanje, umeščanje blagovnih znamk v medije, kot je film, pa je postala stalna praksa, saj je odlično orodje, s katerim znamke na gledalca nezavedno vplivajo s prikrito tehniko in dosežejo pozitivno mišljenje o izdelku. Lep primer so filmi o Jamesu Bondu, ki je že vrsto let izložba tehnoloških novosti oz. tehnologij prihodnosti. Med izdelki, ki se pogosto promovirajo preko filmov, so Applovi izdelki, a podjetje iz Cupertina ima za filmske ustvarjalce posebne zahteve.
Vsaj tako trdi režiser Rian Johnson, ki je razkril zanimivo skrivnost iz sveta filma in bi vam lahko pokvarila marsikateri film. Zlikovci v filmih namreč ne smejo uporabljati iPhona. Ameriški režiser se zaveda, da je s tem pljunil tudi v lastno skledo, saj v njegovem najnovejšem izdelku Nož v hrbet (Knives Out) akterji uporabljajo iPhone.
Med seciranjem svojega filma za Vanity Fair je ob prizoru, v katerem ameriška igralka Jamie Lee Curtis v rokah drži iPhone, dejal: ''Apple nam sicer pusti uporabo iPhonov v filmih, a s to izjemo – in to je ključno, če gledate film s skrivnostno zgodbo – da jih ne smejo uporabljati negativci. Vsak filmski ustvarjalec, ki ima v svojem filmu zlikovca, ki naj bi čim dlje ostal skrivnost, me zdaj verjetno hoče ubiti," je Johnson zaključil ''debato'' o iPhonih v filmih.
Podobno pravilo imajo tudi za svoje računalnike, saj so v nekoč priljubljeni TV-seriji 24 (2002) dobri fantje uporabljali izključno osebne računalnike Macintosh, podli pa osebne računalnike z Okni. Portal MacRumors trdi, da ima Apple striktna pravila glede uporabe njihovih izdelkov in tega, kako so ti prikazani. V njihovem CGP tako o ravnanju z blagovno znamko in izdelki med drugim piše, da so lahko Applovi izdelki prikazano le ''v najboljši luči in na pozitiven način'.'
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV