Ne bi bilo odlično, če bi lahko preko Atlantika potovali toliko časa, kolikor ga zjutraj porabite za pot v službo? Ali celo manj ... Čeprav se to sliši kot čudovite, a imaginarne sanje, bi te lahko kmalu postale resničnost s pomočjo revolucionarnega izuma: letala 'Antipode', za katerega se predvideva, da bo lahko potnike iz Londona do New Yorka prepeljal v samo 20 minutah.
Kot izumitelji poudarjajo v najavah, bi lahko tako letalo zvočni zid prebilo takoj po vzletu in bi nato s konstantnim pospeševanjem doseglo največjo hitrost, ki bi bila okrog 24-krat večja kot je hitrost zvoka. 30 tisoč kilometrov na uro, torej približno 12-krat hitreje od Concorda. Ali, kot prav tako delajo primerjave, celo nekoliko hitreje od mednarodne vesoljske postaje. Vse te napovedi in primerjave dajo človeku resnično misliti.
Kdo je inovator tega letečega čudeža?
Veleum, ki stoji za tem skorajda nepredstavljivim konceptom, je kanadski inovator ter oblikovalec Charles Bombardier, vnuk slavnega Josepha-Armanda Bombardiera, ki je zasnoval letala Bombardier Inc. 43-letni vnuk je inženir, inovator, pa tudi angelski investitor, človek, ki svoja industrijsko zasnovana vozila brezplačno deli s svetom. Njegova ideja je, da se vse opisano predstavi pod imenom 'Antipode', kot koncept 'long penetration mode', ki bi zrak hitro kanaliziral skozi šobe, nameščene na nosu zračnega plovila.
In višina leta? Ta naj ne bi močno odstopala od višine leta standardnih modernih potniških letal. Potovalna višina bi namreč znašala 12 tisoč metrov. Edino, kar se v celotni zgodbi ne sliši ravno čudovito, je cena. Letalo bi, v osnovno zasnovani obliki, imelo samo deset sedežev, kar pomeni, da bi lahko naenkrat na želeno destinacijo prepeljalo le 10 potnikov. In ob tem se je potrebno zamisliti, koliko bi nas glede na to stal tak 20-minutni čezatlantski let.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV