Nekateri mediji so sicer namigovali, da bi se utegnila nova konzola na prodajnih policah pojaviti že do konca letošnjega leta, a kot kaže, bo treba še malce počakati. Ta podatek je tudi najverjetnejši, saj se ujema z dosedanjim trendom izdajanja novih konzol vsakih 6–7 let.
PlayStation 4 je še vedno zelo aktualen, k čemur je še posebej prispevala izdaja modelov Slim, Pro in PlayStation VR. Čeprav pri Sonyju za svetovne medije ne želijo ničesar izdati glee datuma izdaje, so menda določeni ustvarjalci iger že prejeli določene informacije, nekakšne smernice za razvoj novih iger, ki bodo kompatibilne z naslednjo generacijo konzol, PS5. Poslali naj bi jim poseben 'development kit', ki proizvajalcem iger omogoča izdelavo in optimizacijo obstoječih iger za novo konzolo.
In kaj nova konzola lahko ponudi?
Jasno je, da bo nova konzola omogočala predvajanje in igranje iger, ki so za PS4 prezahtevne. Vseeno pa se šušlja, da bo mogoče na novi konzoli še vedno uporabljati igre, ki so razvite za 'štirko'. V nasprotnem primeru bi Sony sam sebi zadal precej močan udarec. Kot pišejo ameriški mediji, se je Sony zagotovo nekaj naučil iz prehoda s PS3 na PS4, saj ti dve konzoli v glavnem nista kompatibilni.
Trenutno je najmočnejša konzola Xbox One X (8-jedrni procesor 2,3 GHz, 12 GB GDDR5 in zmogljiva AMD grafična kartica ter močan grafični procesor 1172 Mhz). Bo Sony v dveh letih uspe to preseči? Veliko manevrskega prostora je tudi še na področju VR, saj ta še ni zasidrana v vsakem domu in obstaja še veliko možnosti, kako jo približati in javnosti dopovedati, da je to nekaj, kar 'nujno rabi'. Igralci si želijo VR revolucije in nova konzola je priložnost za uresničenje teh želja.
So konzole res prihodnost?
Ob tem, ko se vse bolj razvija in postaja popularen 'streaming', recimo PlayStation Now, se pojavlja vprašanje, ali je dejansko smiselno razvijati nove konzole. Vseeno pa konzole ponujajo nove zmogljivosti in verjetnost, da bi jih zaradi streaminga nehali proizvajati, je minimalna. Posodobitve procesorja, grafike ... vse to je nujno potrebno, če ne želijo, da jih računalniki povsem povozijo.
Kar se videza tiče, bo najverjetneje konzola ostala črna, glede na fotografije, ki so se pojavile na spletu, pa bo bolj futuristične, moderne oblike. Ali bo naprava prenosna ali ne, ni znano. Ker se tehnologija hitro razvija in obstajajo že mnogi novi načini digitalnega prenosa, bo na račun odstranitve CD pogona najverjetneje veliko manjši in tanjši.
Zmogljivost procesorja in grafične kartice bi najverjetneje lahko povečali s preusmeritvijo na streaming in z odstranitvijo optičnega diska, z ukinitvijo iger v fizični obliki pa bi bili na boljšem tudi uporabniki, saj bi lažje dostopali do večjega števila iger. Slabost bi lahko bila, da bi bili v takem primeru uporabniki močno odvisni od internetne povezave. Težave bi lahko delali tudi trgovci. Ti precejšnje zaslužke beležijo z maržami na igre, če bi jih Sony ukinil, pa bi lahko imeli izpad dohodka, saj bi prodajali zgolj konzole. In če bi ugotovili, da zaradi tega ukrepa ne bi prodajali niti njihovih konzol?
Kot namigujejo, naj bi novo konzolo spremljal tudi boljši kontroler, bolj občutljiv, ki bi ustvarjal bolj realne občutke ob igranju. Najverjetneje bo imela konzola vgrajeno podporo za VR, a v dveh letih, kolikor naj bi trajalo do izida nove konzole, se lahko tehnologija še močno razvije in zato so vsakršne natančne napovedi zgolj špekulacije na podlagi trenutnih znanj.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV