Med zadnjimi raziskavami je 'padel' mit o zaljubljenosti. Medtem ko naša rasa zaljubljenost že dolgo kuje v zvezde in povzdiguje v ultimativni dokaz, ki ljudi prikazuje v inteligentni in čustveni luči, znanstveniki prihajajo do drugačnih dognanj.
Med zadnjimi raziskavami na univerzi v Londonu so znanstveniki preučevali spremembe v človeških možganih med zaljubljenostjo. Že dolgo je znano, da se zaljubljenost izraža kot kemična sprememba v možganih, tokrat pa so spremembe v možganih spremljali z magnetno resonanco. Posnetki so pokazali, zakaj je ljubezen 'slepa'.
Med zaljubljenostjo so znanstveniki opazili močno povečano aktivnost v določenih predelih možganov, medtem ko se večji del možganov preprosto 'izključi'. ''Ko do nekoga gojite močna čustva, spodbudite posamezne predele svojih možganov. Večji del možganov pa se izklopi. In ravno ta del možganov je zadolžen za razsodno presojo,'' je povedal profesor Semir Zeiki.
Ob misli na ljubljeno osebo ali zgolj pogledu na njeno fotografijo so pri testnih subjektih opazili zmanjšano aktivnost možganskih centrov za strah in negativna čustva. Tako naj bi narava olajšala razmnoževanje, saj naj bi se udeleženi posamezniki lažje odločili za spolni odnos.
Z izsledki so znanstveniki odkrili, zakaj se v procesu zaljubljanja ljudje včasih obnašajo lahkomiselno, predvsem pa, zakaj se posamezniki, ki so popolnoma srečno zaljubljeni, včasih nepremišljeno spustijo v romance za eno noč.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV