V poročilu so zapisali, da bo potovanje trajalo predvidoma okoli sedem mesecev, potem pa se bo sonda ločila od nosilne rakete in pristala v bližini ekvatorja na Marsu, kjer bo rover raziskoval površino. Rover je sicer težak 200 kilogramov in ima šest koles ter štiri solarne kolektorje.
Po poročanju kitajske tiskovne agencije Xinhua naj bi deloval okoli 90 dni, imel pa naj bi 13 setov opreme, med katerimi sta tudi kamera na daljinsko upravljanje in radar za preučevanje tal, okolja in notranjo strukturo Marsa. Rover bo med drugim iskal sledi vode in ledu.
Kitajska je že poskušala z vesoljskimi aktivnostmi, in sicer je leta 2011 na Mars poslala satelit, a je bil poskus neuspešen, ker nosilna raketa ni uspela priti iz zemeljske orbite. Prvi rover je nato poslala v vesolje leta 2013, ki je kljub tehničnim težavam na začetku deloval dlje, kot je bilo predvideno, ugasnil je namreč šele v začetku tega meseca.
Večina vesoljskih aktivnosti, ki jih izvaja Kitajska, je po poročanju AFP kopija aktivnosti, ki sta jih ZDA in Sovjetska zveza desetletja nazaj že izvedli. ZDA je na Mars poslala že dva roverja, prav tako sta Sovjetska zveza in Evropska vesoljska agencija že izvajali misije na rdečem planetu.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV