Keplerjev teleskop je ponudil pravo razodetje, saj smo našli na stotine planetov izven našega osončja. Sedaj pa se ljubitelji odkrivanja vesolja lahko še dodatno veselimo. Začel je namreč delovati TESS, ki ga je v vesolje ponesla raketa Falcon 9. Znanstveniki verjamejo, da bo TESS našel na tisoče še neodkritih planetov. In kdo ve kaj vse lahko odkrijemo v sosednjih galaksijah in nenazadnje tudi v prostoru, ki je vmes.
Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) uporablja transitno metodo, ki pokriva 400-krat večje področje kot je to počel Keplerjev teleskop. Uporablja mrežo širokokotnih kamer, ki nadzorujejo 85% neba. Z njim bo možno izmeriti maso, velikost, gostoto in orbito tudi manjših planetov. Lahko bomo dobili podatke o planetih, ki so v tako imenovani coni zlatolaske, ali coni življenja, kar pomeni, da leži od zvezde v oddaljenosti, ki omogoča tekočo vodo. Potencialno bi lahko našli planete, ki bi jih človeštvo v prihodnosti poselilo. TESS bo sicer določil tarče, ki jih bodo pod drobnogled vzeli z James Webb teleskopom in drugimi teleskopi, ki jih bomo v vesolje poslali v prihodnosti. Vsekakor bomo budno spremljali odkritja satelita in upamo, da bomo že kmalu poročali o kakšnem fantastičnem odkritju.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV