Navdih pri oblikovanju ure so oblikovalci črpali iz risane serije iz 70. let prejšnjega stoletja, Captain Future, ki jo je ustanovitelj podjetja Maximilian Büsser kot otrok občudoval. Nova futuristična ura nima običajnega videza ure. Minute in ure se prikazujejo pod dvema malima kupolama, izdelanima iz safire kristala. Na drugem delu ure sta še dve kupoli, ki dajeta uri ne le izjemen videz, temveč tudi večjo zaščito pred praskami in poškodbami, hkrati pa ščitita turbini, ki upravljata navojni mehanizem ure.
Sekunde se prikazujejo v središču ure, ki je videti kot motor iz Captain Future. Da pri preprečili UV žarkom, da bi poškodovali uro, so izdelali zložljivo ohišje iz titana, ki ga upravlja mehanizem za navijanje in uro prekrije, ko uporabnik ne gleda nanjo.
Pod pokrovom se skriva kompleksen motorček, ki ga sestavljata dve aluminijasti turbini in ju poganja avtomatski navojni mehanizem. Ura ima skupno 475 komponent in kar 68 draguljev. Podjetje naj bi izdelalo vsega le 100 primerkov modela HM6, med katerimi jih bo 50 posebnih primerkov posebne kolekcije iz titana.
Cena ure Horological Machine No.4 se je gibala okoli 180.000 evrov, po nekaterih napovedih pa naj bi bilo za novi model treba odšteti še kanček več, 191.000 evrov (230.000 dolarjev).
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV