35-letni in v Chicagu rojeni Andrew Tate je te dni glavna tema pogovorov na internetu. Nedavno so mu zaradi kršenja pravil ukinili računa na Instagramu in Facebooku, že leta 2017 mu je račun ukinil Twitter, ko je zapisal, da bi morale ženske prevzeti del odgovornosti za spolne zlorabe in da depresija ni resnična bolezen. Tate je znan po kontroverznosti in šovinističnih oz. mačističnih pogledih, njegovo mišljenje pa delijo številni mladi. Če so mnogi nad njim zgroženi, drugi že zbirajo podpise, da mu vrnejo račun.
Tate je pozornost širše javnosti prvič pritegnil leta 2016, ko so ga zaradi napada na tekmovalko izključili iz britanske različice resničnostnega šova Big Brother. "Sem realist, in ko si realist, si seksist," je pojasnil pred časom. Tate meni, da samostojna ženska ne obstaja in to označil za leno. "Če sem odgovoren zanjo, moram imeti določeno stopnjo avtoritete. Ne moreš biti odgovoren za psa, če te ta ne uboga,'' meni Tate, ki je svoj prvi milijon zaslužil star komaj 27 let.
Dobrodelna organizacija White Ribbon, ki se bori za odpravo nasilja nad ženskami, meni, da bi lahko imel Tate negativne dolgoročne učinke na mlajšo publiko, zato želi, da se zbrišejo njegovi posnetki z družbenih omrežij. Britanska organizacija Hope Not Hate meni, da Tate, ki je po svoji športni karieri začel denar služiti z vplivništvom in spletnimi izobraževanjem o tem, kako postati bogat, predstavlja resnično grožnjo mladim moškim. Osumljen je tudi trgovine z ljudmi in posilstva. Prav zato naj bi se Tate, ki ima britansko-ameriške korenine, preselil v Romunijo, kjer imajo manj strogo zakonodajo zaradi spolnih zlorab.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV