Silicij potrebujemo za zdravo kožo, hrustanec, kosti in vezivna tkiva. V človeškem telesu je prisotnih od 5 do 7 gramov organskega silicija, a se ta vir s staranjem zmanjšuje. Naš organizem ga sam ne more tvoriti, zato ga moramo v telo redno vnašati s hrano. Številne študije so že pokazale, da ima pivo visoko vsebnost silicija, ki veže mišično in kostno tkivo ter povečuje gostoto kosti. Več ga vsebuje temno pivo, ki naj bi ob zmernem uživanju lahko zmanjšalo možnost nastanka osteoporoze.
Zmanjšanje tveganje za infarkt
Glede na navedbe Univerze Harvard, so s številnimi študijami že pokazali povezavo med zmernim uživanjem piva in zmanjšanjem tveganja za infarkt. Uživanje piva naj bi tveganje zmanjšalo za kar od 25 do 40 odstotkov.
Nižanje nivoja holesterola v krvi
Uživanje piva naj bi povečevalo odstotek 'zdravega' holesterola v krvi in nižalo odstotek slabega. Dve merici piva naj bi imeli pozitiven učinek na nivo holesterola, pišejo na WebMD.
V študijah, kjer so ugotavljali, ali obstaja in kakšna je povezava med zmernim uživanjem alkohola in tveganjem za razvoj diabetesa tipa 2, so ameriški raziskovalci ugotovili, da je pri tistih, ki zaužijejo 0,25-1 litra piva na dan, tveganje za razvoj diabetesa tipa 2 občutno manjše.
Kaj pa ledvice?
Kot raziskovalci navajajo v študiji, ki je bila izvedena na Finskem, uživanje piva zmanjšuje tveganje za nastanek ledvičnih kamnov. Glede na izsledke raziskave, naj bi že steklenička piva na dan zmanjšala tveganje do 40 odstotkov. Povezava sicer ni popolnoma jasna, domnevajo pa, da pivo ne le pospeši odvajanje urina, temveč tudi skrbi za dobro delovanje ledvic. Dodajajo, da je prednost piva tudi v hmelju – ta naj bi pomagal upočasniti sproščanje kalcija iz kosti, ki ga ledvice reasorbirajo in iz katerega se nato oblikujejo ledvični kamni.
Pivo in demenca
Verjetno zveni nekoliko nenavadno, da bi z uživanjem alkohola lahko pozitivno vplivali na demenco, saj je marsikdo že doživel tisto znano 'črno luknjo' v spominu ravno zaradi pretiranega uživanja alkohola. Ksantohumol, flavonoid hmelja, ki velja za veliko močnejši antioksidant kot sta alfa tokoferol (vitamin E) in genistein (sojin antioksidant). Uživanje ksantohumola naj bi delovalo kot dobra preventiva pri arteriosklerozi, raku, Alzheimerjevi in Parkinsonovi bolezni, deluje tudi protivnetno in zavira staranje celic staranju celic. Kot navajajo novejše raziskave, zavira tudi razvoj različnih virusov, bakterij in deluje proti oksidaciji maščob v ožilju.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV