In morda sta za vas prav coasteering in skywalking. Čeprav ne ena ne druga aktivnost nista za tiste s težavami s srcem. Coasteering je namreč nastal iz kanjoninga, le da se vse skupaj dogaja na morju in skalnih stenah. Ni nenavadno, da je šport nastal v Veliki Britaniji, kjer imajo dovolj pečin za tovrstne adrenalinske navdušence. Coasteering v bistvu pomeni, da se oseba premika ob obali, navadno peš, tu in tam pa tudi v vodi. Cilj je, da doseže čim bolj nedosegljive točke ob morju. Seveda moramo biti pri tovrstnih aktivnostih zelo previdni, saj je lahko padec v morje in na skale tudi smrtonosen. Ker coasteering vključuje tudi skoke v vodo, moramo biti popolnoma prepričani o globini vode in ne smemo pozabiti, da se ta zaradi plime in oseke lahko spreminja.
Skywalking pa nikakor ni za osebe, ki se bojijo višine. Skywalk namreč pomeni, da oseba hodi po raku, pravzaprav po površinah, ki so prozorne. V bistvu je skywalking precej bolj varen kot coasteering, a je vsaj za tiste, ki se bojimo višine precej bolj grozljiv. Skywalking ponujajo številna visoko ležeča smučišča in turistične točke. To adrenalinsko izkušnjo recimo ponuja Mont Blanc, kjer so postavili steklen most. Podoben obstaja tudi v Arizoni, če bi se recimo raje odpravili čez lužo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV