Vidoposnetek je posnel ruski televizijski voditelj Alexandr Kotlovoy, ki je sodeloval pri snemanju številnih oddaj, v katerih izvajajo najrazličnejše eksperimente. Skupaj z ekipo so tokrat preverjali, kaj se zgodi, če z ročnim raketometom zadanemo v neprebojno steklo.
V poskusu z RPG-7 strelec ustreli v 45-slojno neprebojno steklo skupne debeline 40 cm, da bi ugotovili, ali vsaj takšna debelina lahko zaustavi izstrelek protioklepnega orožja. Izstrelek kot za šalo prebije debelo steklo in 'ubije' lutko, postavljeno za steklom.
Postavili so še eno steklo pred debelo steklo, v upanju, da bo to povzročilo razspršitev in zmanjšalo udarno moč, a neuspešno. Izstrelek je penetriral skozi prvo (tanjše) in drugo (40 cm debelo) steklo. Oseba, ki bi sedela celo za dvema stekloma, bi bila v primeru zadetka gotovo mrtva.
Kot trdijo, je ta posnetek lep prikaz, zakaj tanki nimajo oken. Tudi 40 cm debelo 45-slojno neprebojno steklno namreč ne bi moglo zaustaviti izstrelka, zato je bolje, da celoten trup oklepnega vozila prekriva – oklep.
RPG-7 je ruski ročni raketomet, ki velja za najbolj razširjenega med ročnimi raketometi na svetu. To protioklepno orožje, ki se uporablja tudi za uničevanje helikopterjev in pehote, uporabljajo v več kot 50 državah širom sveta, pa tudi teroristične organizacije.
Slovenska vojska med goseničarji uporablja tanka M-84 in M-55 S. Prvi ima oklep pri kupoli spredaj debel 250 mm (streha 30-60 mm), ob boku 120 mm, pri podvozju pa od 15-30 (zgoraj, bok) do 200 mm (spredaj, zgoraj). M-55 S ima reaktivni oklep, ki je najtanjši pri trupu zgoraj (33-16 mm) in najdebelejši na prednjem delu kupole: 205 mm.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV