Doktorica znanosti Phylis Canion je leta 2007, ko je na njenem ranču izginilo veliko število kokoši, ob cesti na svojem posestvu našla nenavadno truplo živali, za katero je prepričana, da gre za zloglasno čupakabro. »Vsaka mrtva kokoš, ki sem jo našla, je imela rano na vratu in v truplih ni bilo niti kapljice krvi več,« je pred nekaj dnevi povedala za Science Channel in znova sprožila razgreto debato v javnosti.
18 kilogramov težko truplo ni bilo podobno nobeni udomačeni ali divji živali, ki jo je gospa kadar koli videla. Imelo je svetlomodre oči, kožo, ki je podobna slonovi in skrajno neobičajno glavo. Ker je bitje pilo kri kokoši na ranču, so številni prepričani, da je šlo za čupakabro, spet drugi pa so ga zaradi barve kože poimenovali teksaški modri pes. Strokovnjaki za divje živali so se večinoma strinjali, da gre za psa z nenavadno mutacijo, medtem ko je Phylis na truplu izvedla več DNK raziskav.
Te so pokazale, da naj bi šlo za hibrid med kojotom in mehiškim volkom, vendar lastnica nagačenega trupla trdi, da ta dejstva niso neizpodbitna. Predvsem ima žival 3 kremplje namesto štirih in le štiri seske namesto 8 ali 10, kot je to običajno pri psih. Poleg tega ima ob straneh dve nenavadni izboklini, za katere še vedno ni znanstvene razlage. Phylis je za medije še povedala, da je prepričana, da je žival, ki jo je našla, glede na oči in kožo brez dlake živela pod zemljo, ter so jo na površje prisilile številne poplave.
Poročanja o videnjih podobnih živali so v Teksasu in v Oklahomi zelo pogosta. Zato si znanstvenica, ki se sicer ukvarja z nutricionistiko, prizadeva, da bi bitje ujela živo in na njem izvedla podrobne raziskave. Glede na njeno vztrajnost in na dejstvo, da je gospa v Afriki več let lovila divje živali, lahko predvidevamo, da bo ravno ona tista, ki ji bo uspelo.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV