Luna Titan ima večja jezera in je edino nebesno telo v našem osončju (poleg Zemlje), za katero vemo, da ima cikel tekočin na površju. Vendar ne gre za tekočo vodo in najverjetneje tekočine sestavljata metan ter etan. Zanimivo je tudi, da je po obliki videti podobno kot reka Nil.
Reka, ki so jo odkrili v okviru misije Cassini Solstice, je dolga približno 400 kilometrov in je dokaz, da reke na Titanu tečejo, saj se nahajajo v posebnih kanalih, ki so jih izdolble.
Cassini je že pred tem odkril orjaška jezera na Titanu, zaznal pa je tudi dež, ki je najverjetneje iz metana. To pomeni, da je Titan izjemno kompleksen in zanimiv svet, poln kemijskih elementov. Leta 2005 je na luni pristala sonda Huygens v okviru misije Cassini, kakšnih drugih misij pa žal za zdaj ni pričakovati.
Titan bo zelo težko raziskati, a ker obstaja možnost, da bi bilo na njem življenje (ima namreč osnovne kemijske elemente za nastanek življenja), je za raziskavo zelo zanimiv. Ne nazadnje bi se potencialna živa bitja lahko razvila v tekočem metanu namesto v vodi.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV