Fizik Klaus Lackner se je domislil boljše ideje – CO2 bi iz zraka srkal z novimi, umetnimi drevesi, ki bi delovala približno 1.000-krat hitreje kot naravna.
Kot trdi, bi bila ta umetna drevesa videti precej drugače od naravnih. V Lacknerjevem laboratoriju na univerzi Columbia skupaj s kolegom Allenom Wrightom testirata koščke, izdelane iz svetle plastične mase, ki bi lahko postale nove umetne veje. Novo membrano sta predstavila na konferenci Ameriškega društva fizikov.
Snov je pravzaprav ionska smola, ki se uporablja za ločevanje kalcija od vode v mehčalcih vode. To zadevo sta impregnirala z natrijevim karbonatom, ki iz zraka izloča CO2. Odvečni ogljik pretvarja natrijev karbonat v bikarbonat, kar je pravzaprav soda bikarbona, pojasnjujejo pri National Geographic. Na podoben način naprave že 'prečiščujejo' zrak v podmornicah in vesoljskih plovilih.
Ljudje naj bi v zrak dnevno spustili okoli 40 milijard ton ogljikovega dioksida. Zato je Lackner prepričan, da lahko s svojim 'lovilcem' CO2 veliko pripomore k reševanju našega planeta.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV