Poganjata jo dva dvotaktna osemvaljnika. Skupaj zagotavljata 60.000 kilovatov moči, kar zadostuje za relativno nizke hitrosti do 42 km/h. S tem so zmanjšali porabo goriva in izpust emisij za 20 %. Ladja je opremljena tudi s petimi generatorji električne energije, ki preskrbujejo zabojnike z 19.200 kilovati elektrike. Mc-Kinney Moller pa nikakor ni največje plovilo, kar jih je kdaj križarilo po naših oceanih.
Leta 1979 je zaplul največji premični objekt, kar jih je kdaj zgradil človek. 458 m dolg Seawise Giant (morski velikan), je bil širok 69 m in visok 30 m. Supertanker je bil prevelik za vse umetne prekope in kanale, s tovorom pa je tehtal skoraj 600.000 ton! Poganjale so ga parne turbine z močjo 37.000 kilovatov, ki so ga pognale do hitrosti 30 km/h. Tanker je večkrat zamenjal lastnika in ime, med iraško – iranskim konfliktom so ga v Hormuški ožini potopili iraški lovci. Kasneje so ga ponovno usposobili, nafto je prevažal vse do leta 2010, ko je romal na razrez v Indijo.
Tretje največje plovilo je s 362 m dolžine tovorna ladja za prevoz razsutega tovora ’Vale Brasil’, sledi ji 360 m dolga turistična križarka ’Allure of the Seas’, šele na petem mestu pa se s 341 m nahaja ameriška letalonosilka 'USS Enterprise'.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV