Zgodovina je že večkrat pokazala, da za napredne družbe ni prihodnosti in upanja. Padec rimskega imperija, stare Mezopotamije ... Propadi številnih kultur, ki so veljale za razvite in napredne, so dokaz, da so lahko tudi najbolj kompleksne in kreativne družbe krhke, ranljive in nestabilne. In to skuša dopovedati tudi študija, ki pravi, da sta proces vzpona in propada ciklus, ki se v zgodovini neprestano ponavlja. Predvsem je za človeštvo pogubna kombinacija prekomernega izkoriščanja naravnih virov, neenakomerne porazdelitve bogastva in potrošniške naravnanosti. Kolaps bi se lahko zgodil v le nekaj desetletjih.
A katastrofo lahko preprečimo, so pozitivni avtorji študije. Predvsem s pravičnejšo delitvijo bogastva, pravičnejšo uporabo finančnih in naravnih virov in z zmanjšanem izčrpavanja naravnih bogastev. Potrebno pa bi bilo omejiti tudi rast prebivalstva. Slišati je enostavno, izpeljati kaj takšnega pa je skorajda neizvedljivo ... Celotno študijo (v angleškem jeziku) si lahko preberete TUKAJ.
KOMENTARJI (62)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV