18-letni Justin Beckerman je svojo strast do izdelovanja uporabnih predmetov iz odpadnih materialov podedoval po svojem očetu, zadnjega projekta pa se je lotil sam – podmornica 'Nautilus'.
Za osnovo je vzel plastično dvometrsko drenažno cev s 60 cm premera. Na vrhu je izrezal luknjo za vkrcanje in nanjo namestil prozorno kupolo iz akrilnega stekla. Kot balastni rezervoarji služijo štirje 40-litrski rezervoarji za vodo, na katere je priklopil zračni kompresor.
Električno napetost zagotavljajo trije avtomobilski akumulatorji, ki napajajo električni pogonski motor, kompresor za uravnavanje globine, osvetljavo in kopico ventilatorjev, ki skrbijo za prezračevanje in hlajenje opreme. Podmornico je zatesnil s pomočjo umetne smole, v njej pa se skriva 600 m električnih kablov. Potopi se lahko do globine 10 metrov, omejitev pa ni zgolj trdnost trupa. Plovilo je s površjem vseskozi povezano s pomočjo posebne 'popkovine'. Ta je pritrjena na majhen splav in skrbi za oskrbo z zrakom in radijsko povezavo s površjem. Pod vodo se orientira s pomočjo kamere, magnetnega kompasa in ribiškega sonarja, plovilo pa usmerja s pomočjo dveh smernih plavuti.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV