
V epizodi, ki so jo ustvarjalci poimenovali 3 a.m. (3 zjutraj), se Marge in Homer Simposon sprašujeta, koga bi raje dobila na telefon v primeru, da ob treh zjutraj kličeta v Belo hišo. Njun pogovor se začne, ko Marge pripomni, da se "ne more ljubiti, dokler se ne odloči, za koga bo glasovala".
Pripovedovalec nato izpostavi vprašanje: "Ura je tri zjutraj in v Beli hiši zvoni telefon - koga želite, da se oglasi?" Vprašanje namiguje na oglas, ki ga je Clintonova uporabila v kampanji leta 2008.
Ob tem se jima pred očmi odvijeta oba možna scenarija. V prvem primeru se na klic odzove nekdanji ameriški predsednik Bill Clinton. Ob ugotovitvi - "Oh, zate je" - razočaran poda slušalko soprogi Hillary, ki pripomni: "Da, odslej je vedno zame."
Nato je na vrsti še scenarij z republikanskim kandidatom Donaldom Trumpom, ki v videu nastopi z izvodom knjige Veliki govori Adolfa Hitlerja, na telefonski klic pa se odzove z besedami: "Ne zdaj, sem na Twitterju", nato pa nadaljuje z napotki: "Uvrstite moje ime na Lincolnov spomenik, razpustite Nato... ter mi pripravite umešana jajca na zlatih krožnikih."
Ko Homer namigne, da bo mogoče glasoval za Trumpa, mu Marge odgovori: "Če boš tako glasoval, se sprašujem, ali bom lahko še kdaj s tabo." Homer pa nadaljuje: "In tako sem postal demokrat."
Clintonova in Trump se bosta na volitvah za ameriškega predsednika soočila 8. novembra, in večina sveta si je enotna, da si želi, da ta dan pride čim prej, ker imajo dovolj tako imenovanega 'ameriškega cirkusa'. Številni analitiki sicer menijo, da bodo letošnje volitve ene najslabših do sedaj – pa ne zaradi poteka kampanj, temveč zaradi kandidatov. Menijo namreč, da se za predsedniški stolček borita kandidata, med katerima je težko izbirati, kateri je lahko slabši vodja ZDA.

Komu kaže bolje?
Demokratska predsedniška kandidatka Hillary Clinton si je po konvenciji svoje stranke v Philadelphii znova povrnila prednost v anketah pred republikancem Donaldom Trumpom, ki niza afero za afero. Poleg tega, da so se v javnosti pojavila fotografije njegove soproge Melanie v evinem kostumu, je še vedno pod udarom kritik zaradi nespoštljivega odnosa do Khizra Khana in njegove soproge Ghazale Khando, staršev v Iraku padlega ameriškega vojaka muslimanske vere. Republikanski kandidat je zdaj očitno le ugotovil, da je bolje, če molči in počaka, da se strasti umirijo. Clintonova je na primer požrla napade matere padlega veterana v Bengaziju v Libiji, na katere se je odzvala s previdnimi frazami, kot so 'hvala za žrtev' in da 'čuti bolečino'.
Donald Trump se je pred dnevi med drugim pritoževal tudi nad požarnimi inšpektorji v Ohiu, ki so mu menda v dvorano spustili le 1.000 namesto 5.000 podpornikov. Gasilce je obtožil, da so demokrati, kar je storil že pred dnevi v Koloradu, kjer so ga morali reševati iz dvigala, v katerem je obtičal skupaj z agenti tajne službe. Gasilci trdijo, da so se s kampanjo vnaprej dogovorili, koliko ljudi lahko dvorane varno sprejmejo. Obenem se je hvalil z izjemno podporo veteranov, čeprav je vodja največje veteranske organizacije v ZDA VFW Brian Duffy dejal, da kljub volitvam ne bodo prenašali, da nekdo žali vojaške družine. Trump naj bi z besedami prestopil prag, od koder ne more več nazaj.

KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV