Waring, ki je med drugim urednik UFO Sightings Daily, je sicer znan kot navdušenec nad teorijami zarote in verjame, da je letalo nekako uspelo pristati celo. »Na območju Cape Towna sem iskal NLP, ki sem ga opazil tam že pred tremi leti. Upal sem, da bom svojo zgodbo lahko nekako izpopolnil, nato pa sem v vodi zagledal nenavadno senco, ki me je močno spominjala na letalo,« je zapisal v svojem blogu. V času, ko je delal za ameriško vojno letalstvo, je letel z bombnikom B-1. »Poznam letala. Veliko sem delal z letali v svojem življenju,« je dodal.
Datum, ko naj bi Google posnel satelitsko sliko z letalom, naj bi bil 27. junij 2015. »Letalo je strmoglavilo 8. marca 2014. 16 mesecev je lahko letalo potovalo do te točke.« V tem času bi se letalo lahko premaknilo v morju za okoli 30 do 60 kilometrov, je ocenil. »Vem, da je manj kot odstotek možnosti, da sem res videl letalo MH370, ampak mogoče je,« je izjavil. Ekipa preiskovalcev sicer letalo še vedno išče, a nameravajo iskalno akcijo, vredno več kot 100 mio evrov, če ne bo nobenega napredka, junija prekiniti.
Večji kovinski kos, ki naj bi pripadal pogrešanemu letalu, so ta teden našli ob jugovzhodni obali Afrike in ga bodo poslali na analize v Avstralijo. Kakšen meter dolg kos bele kovine je ameriški raziskovalec, ki letalo išče na lastno pest, našel ob obali Mozambika. Analize v Avstraliji bodo pokazale, ali je res pripadal pogrešanemu Boeingu. »Zaenkrat je prezgodaj, da bi lahko poznali izvor te najdbe,« je komentiral avstralski minister za infrastrukturo in transport Darren Chester. Kljub vsemu je bil kos najden na ustrezni lokaciji. Najdba je preiskovalcem vlila novega upanja in jim dala nov zagon.
Spomnimo
8. marca 2014 se je pripetila ena najbolj misterioznih letalskih nesreč v zgodovini. Letala Malaysia Airlines MH370 iz Kuala Lumpurja proti Pekingu nenadoma niso več zaznali na radarjih in letalo so prijavili za pogrešano. Na letalu je bilo 227 potnikov in 12 članov posadke. Ob 1.39 po lokalnem času so bili s posadko v kontrolnem stolpu zadnjič v stiku. Radarski kontrolor je javil: “Malaysian tri sedem nič kontaktirajte Ho Chi Minh 120 decimalka 19. Lahko noč.” Eden izmed članov posadke je odgovoril: “Lahko noč, Malaysian tri sedem nič.” Ob 1.21 so ga še zaznali na radarju, devet sekund kasneje ga na radarski sliki ni bilo več opaziti. Zadnji satelitski podatki so bili posneti ob 8.11 po lokalnem času.
Začela se je velika iskalna akcija, reševalci so bili osredotočeni na območje na jugu Indijskega oceana. Iskalna akcija je potekala od 18. marca pa vse do 28. aprila 2014, preiskava morskega dna pa se je zaključila 28. maja 2014. Na podlagi analiz so 26. junija naznanili novo področje iskalne akcije, Indijski ocean zahodno od Avstralije. Uradno je letalo še vedno pogrešano.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV