Na univerzi Harvard so izvedli raziskavo, ki ugotavlja, da se moški po laganju počutijo pozitivno naravnani in zadovoljni. Raziskavo so izvedli s pomočjo vprašalnikov, katere so nekateri izpolnjevali resnično, drugi pa so goljufali in lagali. Ugotovili so, da so se tisti, ki so pri odgovorih lagali, počutili veliko bolje od tistih, ki so govorili resnico. Nekaterim sodelujočim so za doseganje tega pozitivnega občutka ponudili celo denarno nagrado za vsak iskren in pravilen odgovor, vendar ta ni zagotovila takega zadovoljstva kot laž.
Avtorica raziskave Francesca Gino pozitivne občutke pripisuje zadovoljstvu, ki ga ljudje občutijo, ko jih nihče ni ujel pri laži. Potrebna pa je še izpolnitev dodatnega pogoja, in sicer, da z goljufanjem, ali z laganjem nikomur ne škodujejo. Zato dobrega počutja ne iščite z varanjem partnerice ali z goljufanjem v službi, saj bi s tem prav gotovo nekomu škodovali.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV