Rawlemon Betaray, kakor so poimenovali novo super napravo, je v resnici ogromna krogla, postavljena na okvir iz nerjavečega jekla, ki jo je mogoče postaviti kar na vrt. Krogla je napolnjena z vodo, ki povečuje moč sončnih žarkov za več kot 10.000-krat, kar pomeni, da lahko kopiči solarno energijo tudi na oblačne dni in ponoči, ko sončni žarki osvetljujejo luno. Krogla koncentrira žarke na drobne fotovoltaične panele, ki so nameščeni naravnost pod njo.
Napravo Rawlemon Betaray je oblikoval nemški arhitekt André Broessel, ki trenutno živi in dela v španski Barceloni, navdih zanjo pa je dobil pri hčerinih frnikolah. Na projektu je delal kar tri leta, njegov cilj pa je bil narediti sončno energijo cenejšo in učinkovitejšo. Poleg večje različice, ki bi lahko z energijo oskrbovala domove, je izdelal še druge, s katerimi bi lahko polnili avtomobile, mobilne telefone in druge elekrtične naprave.
Leča na krogli predstavlja odlično 'točko', kjer se svetloba lomi v izjemno močan žarek. Ker se luna in sonce premikata, pa je v napravo vgrajen poseben mikro senzor, ki zaznava to gibanje in z obračanjem leče sledi poti sonca in lune na nebu. In prav ta zasledovalni sistem, če bi mu lahko tako rekli, je razlog, zakaj je Rawlemon Betaray naprava za 70 odstotkov bolj učinkovita kot običajni sončni paneli. Broessel pravi, da je naprava sposobna koncentrirati sončno energijo tudi ob oblačnih dneh in ponoči, pri tem pa dodaja, da je mogoče z njegovo napravo generirati sončno energijo kjerkoli na svetu - zastonj.
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV