Kot poroča angleški Guardian, je njihov sodelavec Tom Ireland pristal na eksperiment na Inštitutu za nevrološke znanosti na Univerzi v Newcastlu, kjer že desetletja razvijajo nove in nove tehnologije, s katerimi bi lahko prenašali misli preko impulzov, ki bi se prenašali preko elektrod. »Na stotine elektrod ti pričvrstijo na lasišče, mešanica slane vode in otroškega šampona ti teče po hrbtu. Kar se dogaja v tvojih možganih, se izrisuje na grafu pred teboj. Zaprem oči in se sprostim. Kaotični graf nadomestijo umirjeni valovi,« opisuje.
Na ta način znanstveniki skušajo prenesti misli različnih ljudi, povezati nevrone več oseb, da bi se sporazumevali s pomočjo misli. Ireland je preizkusil metodo, imenovano Transcranial magnetic simulation (Tms) in predvideva usmerjanje delovanja posameznikovih udov s pomočjo misli nekoga drugega. Največji nasprotniki tovrstne tehnologije se bojijo, da bi takole preko tehnologije lahko elita nadzirala množico, usmerjala njihovo delovanje sebi v prid. Vendar pa naj bi ta tehnologija imela tudi pozitivne učinke: ta tehnika bi lahko pomagala pri rehabilitaciji vsem gibalno oviranim, osebam, ki trpijo za paralizo so po nesreči pristali na invalidskem vozičku ali celo priklenjeni na bolnišnično posteljo, opozarja Ireland.
Do sedaj je znanstvenikom že uspelo poslati signale iz možganov ene osebe v možgane druge osebe, v nekem drugem poskusu pa so preprosto s povezavo možgan dveh oseb dosegli, da je prvi z mislimi premaknil drugo osebo.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV