Plastična kirurgija seveda lahko ima pozitivne učinke. Oseba se lahko počuti samozavestnejše, vendar je težko določiti, kje je tista meja, ko bi se morala ženska ali moški odločiti za lepotno operacijo. Čeprav večinoma pomislimo na ženske, ko pomislimo na lepotno operacijo, se zanje odloča tudi ogromno moških. In kar strašljiv je podatek, da naj bi zaradi lepotnih operacij vsako leto umrlo kar 200.000 ljudi. Vendar večinoma zato, ker jih opravljajo kirurgi, ki za tovrstne posege niso kvalificirani.
Težko je obsojati nekoga, ki se odloči za lepotno operacijo, naj gre za nos, prsi ali kateri koli drugi del telesa. Živimo namreč v družbi, ki ji zunanja lepota pomeni vse, in ne nazadnje raziskave kažejo, da so lepi ljudje bolj uspešni. Ne zato ker bi bili pametnejši ali imeli boljše sposobnosti, temveč zato ker jim drugi ljudje popuščajo zaradi njihove lepote. To še posebej drži pri ženskah. In lepotna operacija lahko dvigne samozavest posameznice ali posameznika, izboljša kakovost življenja. A nikakor ni čudežno zdravilo, ki bi rešilo vse težave, na kar marsikdo pozabi.
In treba se je zavedati, da gre pri tovrstnih operacijah za resne postopke, ki so lahko potencialno smrtno nevarni, v večini primerov pa jih osebe niti ne potrebujejo.
Kljub temu gredo mnogi predaleč, saj postanejo obsedenimi z lepotnimi operacijami. Psihiatri celo verjamejo, da gre za vrsto duševne motnje, ki je povezana s samopodobo. In zahtevajo, da bi se nad plastično kirurgijo moral izvajati večji nadzor, saj je mnogim kirurgom popolnoma vseeno za stranke, glavno jim je, da dobijo svoje plačilo.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (67)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV