Preprosto ni pravega recepta kako posneti viralen video in težko je določiti kateri bo postal svetovna uspešnica in kateri se bo izgubil v množici drugih posnetkov.
Osnova viralnega videa je vsekakor neko posebno, celo bizarno dogajanje, in/ali nastop slavne osebnosti. Video mora biti pač nekaj posebnega. Večina ljudi stavi na humor, a kot smo videli v primeru videa Kony 2012, lahko uspejo tudi videi z resno vsebino.
Viralni videi so izjemno pomembni tudi za oglaševalce. Oglejte si, na primer, izjemno zabaven del resničnostnega šova Pripravnik, z naslovom Snack Attack (Bitka s pokovko), kjer morajo tekmovalci posneti reklamni video za podjetje Popcorn Indiana, video pa mora postati viralen.
Resničnostni šov Pripravnik se vrti okoli ameriškega milijarderja Donalda Trumpa. 16 kandidatov se bori za ugledno in dobro plačano delovno mesto v enem izmed podjetij Donalda Trumpa (The Trump Organization). Ta pravi, da je to najbolj zahteven razgovor za službo, kar bi si jih lahko predstavljal.
A da se vrnemo k viralnim videom. Da lahko videu rečemo viralen, se mora širiti podobno kot virus. Gledalci ga pošiljajo drug drugemu preko mailov, ga delijo na socialnih omrežjih, pojaviti pa se mora tudi izven internetnih medijev. In kar je, vsaj za oglaševalce, najboljše, tovrstni videi ne pogoltnejo veliko denarja. Ta je v glavnem odvisen od snemanja videa. Recimo Kylie Minogue je posnela reklamo za Agent Provocateur, kar znanega proizvajalca spodnjega perila gotovo ni stalo malo, a se jim je naložba gotovo povrnila, saj si je spot do leta 2006 prislužil že neverjetnih 360 milijonov klikov.
A je ta številka pravzaprav nizka v primerjavi z najbolj gledanim videom, Star Wars Kid, ki naj bi dobil kar 900 milijonov klikov, čeprav video sam po sebi ni nič posebnega.
Mnogi oglaševalci se v viralnih videih odločijo za zavajanje uporabnikov. Nekaj takšnega je tako imenovani 'Jennifer Aniston Sex Tape', ki pa je pravzaprav reklama za vodo. Video si je ogledalo na milijone ljudi, tako da je reklama gotovo bila uspešna, je pa vprašanje, ali so bili gledalci zadovoljni.
Glavno vprašanje pa je, zakaj bi 'navaden smrtnik' posnel viralen video in se smešil pred vsem svetom. Razlog je preprost – denar. Najbolje gledani videi lahko svojim lastnikom prinesejo tudi po več 100.000 evrov. Vendar pa v vsem skupaj tiči past. Večina, skoraj 95 odstotkov finančno uspešnih viralnih videov, je narejenih čisto slučajno.
A vseeno lahko dobite kakšen koristen napotek o snemanju viralnih videov od legendarnega Donalda Trumpa, v resničnostnem šovu Pripravnik.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV