Brazilija ima namreč enega najbolj kompleksnih ter raznolikih ekosistemov na svetu. Vendar je mnogo živalskih vrst ogroženih, tako rekoč na robu izumrtja, kar je v glavnem posledica človeškega poseganja v njihov življenjski prostor. In zaradi tega znanstveniki verjamejo, da je njihova dolžnost, da škodo popravijo – s kloniranjem.
Za začetek naj bi klonirali osem živalskih vrst. Med drugimi bodo klonirali grivastega volka (Chrysocyon brachyurus), jaguarja (Panthera onca) in tamarinko (Leontopithecus chrysopygus). Vse tri so ogrožene in na pragu izumrtja.
Projekta so se lotili pri brazilskem zoološkem vrtu in so že v drugi fazi, kar pomeni, da so že zbrali vzorce živali. Zbiranje vzorcev je trajalo kar dve leti. V drugi fazi bo prišlo do dejanskega kloniranja. Vendar znanstveniki ne želijo spustiti klonirane živali v divjino. To bi storili le v ekstremnih primerih, saj bi s tem lahko napravili več škode kot koristi. S tem namreč ne bi doprinesli h genetski raznovrstnosti. S kloniranimi živalmi želijo nadomestiti le živali v živalskih vrtovih.
Vprašanje pa je, ali bo kloniranje prineslo rešitve. Pravzaprav vse skupaj kar malce diši po 'izdelovanju' živali po naročilu. Morebiti za živalske vrtove ali za privatne zbiralce.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV