Melisa Raouf
Za naziv miss Anglije se bo prvič v zgodovini potegovala tekmovalka brez ličil. ''Sprejela sem, da sem lepa takšna, kot sem. Menim, da pomanjkljivosti vsakega naredijo edinstvenega," je dejala prva finalistka v zgodovini prireditve Melisa Raouf, ki se bo za miss Anglije – tekmovanje poteka od davnega leta 1928 – potegovala nenaličena.
Čeprav se je danes 20-letna študentka iz južnega Londona ličila že zelo mlada, se je odločila, da se bo za lento potegovala brez ličil in s tem opustila dolgoletno tradicijo. "Nikoli nisem čutila, da ustrezam lepotnim standardom. Nedavno sem sprejela, da sem lepa takšna, kakršna sem, zato sem se odločila, da bom nastopila brez ličil.''
''To mi veliko pomeni, saj veliko deklet različnih starosti ličila nosi zaradi pritiska družbe. Če je nekdo zadovoljen s svojim videzom, ne bi smel čutiti pritiska, da to zakrije z ličil,'' meni Melisa, ki se je kot prva prebila v finale – to bo potekalo oktobra – z naravnim videzom. "To je zelo pogumna poteza, ki mladim ženskam daje pomembno sporočilo," je njen pristop komentirala direktorica tekmovanja Angie Beasley. Ta je ob tem pojasnila, da so leta 2019 tekmovanju dodali segment 'Bare Face Top Model', kjer morajo dekleta nastopiti brez ličil.
Yolanda Betbeze Fox
Yolanda je bila prva miss Amerike, ki je nasprotovala pravilom lepotnega tekmovanja. Dekle z Alabame je po osvojeni kroni leta 1951 zavrnilo nošenje in poziranje v sponzorskih kopalk, prav tako je zavrnila poziranje v kopalkah na javnih dogodkih. Zaradi tega je znamka kopalk odstopila od sponzoriranja dogodka in ustanovila rivalsko lepotno tekmovanje Miss USA, ki si ga je med leti 1996 in 2015 lastil Donald Trump. Tekmovanje za Miss Amerike je leta 2018 opustilo predstavljanje v kopalkah, s svojo držo pa je Yolanda postala vzornica feministk, pogosto pa je tudi javno komentirala pereče teme.
Halima Aden
Somalka je bila prva, ki je kot model nosila islamsko naglavno ruto. Med manekenke se je prebila po naključju. Ko je leta 2016 Somalec v lokalnem supermarketu zabodel ljudi, je njegovo dejanje s protestom obsodilo združenje somalskih študentov. Med njimi je bila tudi Halima. Na protestu je njeno pozornost vzbudil belopolt dojenček. Njuna skupna fotografija je prišla v časopis, nato pa zaokrožila tudi po spletu. Ko jo je obiskala novinarska ekipa s Huffington Posta, je na njeni kuhinjski mizi opazila brošuro za lepotno tekmovanje za miss Minnesote (2016). Priznala je, da si želi tekmovati in da bi za to priložnost nosila tradicionalno muslimansko pokrivalo za glavo (hidžab) in burkini (skovanka iz besede bikini in burka – gre za kopalno oblačilo muslimank, ki prikriva celotno telo, le stopala, zapestja in obraza ne). Tekmovanje je končala v polfinalu. Kot pionirka v zahodnem modnem svetu je Halima danes ena najbolj priznanih muslimanskih manekenk.
Theresa Vail
Nekdanja miss Kansasa Theresa Vail leta 2014 morda ni bila okronana za Miss Amerike, a je uspela odpraviti eno od stigem lepotnih tekmovanj – tetovaže. Bila je prva ameriška tekmovalka z vojaškim pedigrejem (narednica) in druga ženska iz vojaških vrst, ki se je udeležila tega lepotnega tekmovanja. Bila pa je sploh prva, ki je ponosno pokazalo svoje tetovaže. Eno ima na desnem delu trupa, kjer beremo molitev: ''God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom to know the difference,'' na levi rami pa ljubiteljica lova in lokostrelstva nosi emblem dentalne divizije ameriške vojske.
Muna Jama
Muna Jama se je v zgodovino lepotnega tekmovanje vpisala, ko je leta 2017 postala prva ženska na tekmovanju za britansko tekmovanje Miss Universe, ki ni nastopila v bikinkah, pač pa kaftanu, tuniki podobnem ohlapnem vrhnjem oblačilu, ki prihaja z Bližnjega vzhoda.
Aysha Khan
Miss Lancashire iz leta 2019 se je odločila, da na tekmovanju za Miss Anglije ne bo kazala gole kože. Namesto tega je Aysha Khan izbrala potapljaško obleko iz neoprena in se tako predstavila v svoji različici burkinija.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV