Policijska racija, ki je leta 2014 v Lombardiji ciljala na preprodajalce drog, je potekala pod delovnim imenom Scialla semper in če se pogosto izkaže, da se prestopniki tudi po odsluženi kazni vrnejo na stranpoti, je Alessandro Vanetti v zaporu sklenil, da je čas, da iz svojega življenja nekaj naredi. Začel je pisati rap pesmi in opisovati svoje izkušnje, občutke nemoči zaradi negotove prihodnosti in brezizhodnosti, ki jo čuti človek brez denarja, prav tako pa se je soočal z anksioznostjo in depresijo. V svojih besedilih je vedno ostajal zvest sebi in svojim občutkom ter izkušnjam in tako začne tudi v pesmi Ansia (Anksioznost, op. a.): 'Kadim travo zaradi anksioznosti, a sem anksiozen zaradi trave ...'. Svoj prvenec, ki ga je izdal leta 2019, je ironično poimenoval prav Scialla semper – po policijski raciji, v kateri je bil ujet – a njegove prve pesmi so bile še vedno polne jeze in nasilnih tem. Sčasoma se je njegov tok razmišljanja preusmeril in besedila so postajala globlja in zapletenejša, kar ne preseneča, saj mu je življenje začelo dajati tudi druge izkušnje. Danes svoj stil glasbe imenuje emodrill, kar naj bi bila skovanka za mešanico surovih in melodičnih taktov, po čemer tudi sicer slovi.
Zdi se, da je prednost Massima Pericola pred drugimi italijanskimi raperji v tem, da se ves čas spreminja. Čeprav glavne teme v njegovih pesmih ostajajo enake, se čuti njegova rast in sprememba v razmišljanju, kar je še potrdil z novimi pesmimi, ki so na drugem albumu, ki ga je poimenoval Solo tutto (Samo vse, op. a.), izšle letos spomladi. Že prvo pesem na albumu začne direktno in s tem poslušalca spusti v svoj tok razmišljanja: 'Kako težko je napisati drugo ploščo, še posebej če si s prvo obogatel / ... / Trenutno sem najboljši, je rekel Marra, a to v Italiji sploh ni težko ...' pove v pesmi Casa nuova (Nova hiša, op. a.) in tako iz preprodaje drog in policijskega nasilja preklopi na svoje trenutne težave in položaj, v katerem se je znašel: kot nekdo, ki je izkoristil drugo priložnost, ki dela, kar je vedno želel, ob tem obogatel in si zagotovil veliko število podpornikov, a tudi s tem se težko spopada. Kot še pove v pesmi, je najtežje pri tem, ko si slaven, da se moraš obnašati tako, kot pričakujejo drugi, pa čeprav nisi tak.
Teme depresije, anksioznosti in kolektivne hinavščine v družbi so prevladujoče tudi v njegovem prvem singlu drugega albuma Bugie (Laži, op. a.), ko pesem začne: 'Nikoli ne bodo povedali resnice o resnici, dokler vsi ne povemo, da jo že poznamo, vse je realno, razen resničnosti, ne sprašujte me, kako sem, glejte moj Instagram.' Dejansko je 28-letnik tudi na svojih družbenih omrežjih brutalno iskren o svojem počutju in k tem nagovarja tudi druge. 'Mislim, da je ne obstajati lažje kot obstajati. Če te ni, kaj te briga, kaj se dogaja,' je dejal v nekem intervjuju za italijanske medije.
Še dodatno je zanimanje za Massima naraslo leta 2020, ko ga je k sodelovanju povabil italijanski pevec Mahmood, ki je Italijo leta prej uspešno zastopal tudi na Evroviziji, skupaj pa sta posnela pesem Moonlight Popolare, s katero sta se dotaknila tem življenja v socialno ogroženih družinah. Dejstvo je, da je Massimo Pericolo pri naših sosedih priljubljen tako zaradi svojih besedil kot zaradi svoje osebnosti, s tem pa še dodatno kaže, da je čas lažnih resnic na družbenih omrežjih in sijočih filtrov mimo. Kot pravi sam: 'Res je, prodajal sem travo, vi pa meglo.'
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV