Svoji v množici izgubljeni simpatiji je Patrik Prelec namreč napisal skladbo in jo skuša s pomočjo nje zdaj tudi najti. Do danes, v smehu pravi, so se mu javile same napačne ženske.
Izbrali ste zanimiv način, da najdete izgubljeno simpatijo. Ste od izida skladbe ''Pesem o tebi'' že kaj bližje skrivnostni mladenki? Nam jo lahko malce opišete? Kaj vas je tako pritegnilo na njej? Pravite, da sta se spoznala v Zagrebu na koncertu ...
Ja, ej, moram reči, da se sicer ni javila še ''ta prava'', ampak se mi jih je pa že kar nekaj javilo. (smeh)
Pritegnil me je njen nasmeh, njeni beli zobje in predvsem njene velike modre oči. Spoznala sva se v Zagrebu, kjer sva imela takoj to iskrico in nato sva se izgubila v masi ljudi. Obljubil sem ji, da ji bom napisal pesem, pa mi ni verjela in, evo, pesem je zdaj tukaj, pa nje ni. (smeh) Tako da, če ta punca slučajno bere ta intervju, naj se javi, da se zopet najdeva.
Naročanje pice očitno ni pravi pristop (smeh), če si sposodim temo iz videospota za skladbo ''Kje naj te najdem'' zasedbe Jastrebi?
Očitno res ne. (smeh) Ampak glej, vsak projekt ima neko svojo zgodbo in tako je tudi v primeru ''Kje naj te najdem'', ko nam je pice dostavila Miss turizma 2022 Inja Lebar.
Ali je dekle, ki nastopa v videospotu, kaj podobno dekletu, ki ga iščete?
Glavna igralka v spotu je Sara Gorup iz Sežane, ki se že leta ukvarja z manekenstvom, res super punca. Z njo smo imeli res malo dela, ker je vajena kamer in ji sploh ni problem poziranje v kadru. To moraš biti navajen, moraš pa imeti tudi že malo izkušnje s tem, da veš, kako se postaviti. Sara je tudi zelo podobna izbranki iz Zagreba, zato sem tudi njo izbral za glavno vlogo v spotu, ja. Zdela se mi je zato odlična za vlogo moje simpatije v spotu. (smeh)
Ste model torej izbrali sami?
Pri izboru modela se vedno gleda več faktorjev. Prvi faktor je, kot sem že prej omenil, ali je model vajen kamere. Drugi je, da se nekako ujame z mano v energiji pri petju in igranju ter pri snemanju. In tretji, model oziroma glavna igralka mora biti lepa in zanimiva za video. (smeh)
Snemanje videospota, ki ste ga posneli v kamnolomu, bi se skoraj končalo tragično, potem ko je zvok sprožil skalo nad vami ...
Sceno smo postavili pod skalni obok, kar se nam sprva ni zdelo nevarno. A ko je bobnar prvič udaril po bobnu, je sledil glasen pok! Zaradi ustvarjene vibracije se je s stene nad nami zrušil del ogromne skale in nas zgrešil le za par centimetrov. Imeli smo neverjetno srečo. Snemanje smo sicer morali nadaljevati, a z veliko bolj previdnim bobnanjem.
Še sreča! Znani ste predvsem kot frontman skupine Jastrebi, a glasbeni slog vašega solo prvenca je povsem drugačen. Kako to, da ste ubrali tako drugačen pristop, žanr in kaj to pomeni za vašo nadaljnjo glasbeno prihodnost? Je bila ''Pesem o tebi'' le način, da najdete simpatijo, ali se je iz tega vzporedno rodila solo kariera?
Že od nekdaj imam željo po ustvarjanju lastne glasbe, moj stil pisanja pa se nekoliko razlikuje od stila, ki ga delamo z Jastrebi, zato sem se tudi odločil, da komad izdam kot solo izvajalec, ker je drugačen žanr, pa tudi mi nekako omogoča, da se bolj po svoje izražam.
Pesem o tebi je osebni glasbeni projekt, ki ga kot avtor glasbe in besedila delam preizkusno. In delal bom tudi naprej, ker imam še veliko različnih idej, vsekakor pa se ne oddaljujem od moje skupine in ostajam z Jastrebi.
Kako sicer nastajajo vaše skladbe? Kakšen je vaš kreativni proces?
Ne vem, kako je pri drugih avtorjih, ampak pri meni je proces naključen oziroma enostavno, ko klikne, zapišem – lahko je verz, lahko je kitica, lahko je samo melodija. Posnamem jo, pa če je to v avtu, na poti ali kjerkoli. Tako se rodijo ideje, ki jih kasneje zberem in posnamem.
Ali ste pri ustvarjanju z mislimi pri publiki ali izhajate iz sebe? Nenazadnje sodelujete s produkcijo Raay ... Najprej ustvarjate za dušo ali je glasba vaš dnevni kruh, ki terja določena prilagajanja?
Na to vprašanje je nekoliko težje odgovoriti, saj stojijo za vsakim projektom drugačne emocije, če na primer delam žur komad, si zamislim publiko in kako bo komad sprejela. Drugače pa večinoma izhajam iz sebe in stvari, ki se mi dogajajo v vsakdanjem življenju.
Kaj vam sicer pomeni glasba in kaj počnete, ko se ne ukvarjate z glasbo?
Glasba mi predstavlja način življenja in z njo se izražam v različnih življenjskih obdobjih. Ko se ne ukvarjam z glasbo, pa se rekreiram in si tako zbistrim glavo ter pripravim na nove projekte.
Kako se spopadate s kreativno blokado oz. izzivi pri ustvarjanju nove glasbe?
Načeloma nimam problema s tem. Enkrat sem govoril z avtorjem, ki je napisal na tisoče slovenskih komadov v pop rock sceni, pa mi je tako rekel: ''Glej, ne oziraj se na druge, jaz nisem nobenega spraševal, če je tebi kul.'' In tega se tudi držim. (smeh) Napišem komad, pa če ga potem vzamejo, je v redu, če ne, pa bom ravno tako delal naprej.
Kako ste sploh pristali v glasbi, začeli peti in igrati kitaro?
Zanimivo je, da ne prihajam ravno iz glasbene družine. Kitaro sem začel igrati v 8. razredu osnovne šole, takrat obiskal učitelja, da mi je pokazal par prijemov, potem pa sem večinoma sam vadil naprej. Že zelo zgodaj sem se začel ukvarjati z bendi. Že v osnovni šoli sem imel bend, v srednji smo pa smo začeli z Jastrebi. Igrali smo vedno več in takrat sem dobil tudi vozličke na glasilkah, ker sem skuril glasilke, tako da sem moral bit šest mesecev tiho. (smeh) No, potem pa sem začel hoditi in še zdaj hodim k Leji Sirk na vokalne vaje.
Kako pa je nastala skupina Jastrebi in zakaj ste izbrali takšno ime? Jastrebov na Primorskem namreč ni ravno veliko. (smeh)
Skupina Jastrebi je nastala, ker se nas je združilo pet ambicioznih mladeničev in mladenka, z željo po nastopanju. Ime pa smo izbrali tako, da smo na listke napisali vsak svoj predlog, jih dali na mizo, premešali, potegnili listek in izbrali ime, ki je bilo na njem napisano. (smeh)
Kdo je imel največji vpliv na vaš glasbeni izraz?
Zelo nam je pomagal Blaž Gec iz skupine Zvita Feltna. Z njim se poznamo že dolgo, ker smo vsi iz Krasa.
Kako težko je uspeti na slovenski glasbeni sceni in kako zahtevna je slovenska publika?
Zelo težko. Slovenci smo zelo zahtevni in imamo, se mi zdi, velika pričakovanja – ne samo v glasbi, ampak na splošno, tudi v hrani recimo. (smeh)
Kako so videti vaši koncerti in ali lahko z nami delite kakšno zabavno anekdoto z odra ali zaodrja?
Na naših koncertih je vedno zanimivo in pestro, vsakič nekaj novega. Ravno iz enega od letošnjih koncertov se spomnim ene zanimive. Igramo na eni gasilski veselici in ravno sredi žurke, ko je vse razgreto v nabitem velikem šotoru, kar naenkrat tema – crkne štrom! (smeh) Tehniki priletijo na oder, gledajo elektro omarice, dovod in vse ter na koncu ugotovimo, da je bobnar odložil pivo na kovček in tik pod kovčkom je bil razdelilec. Zaradi vibracij in vsega se je tisto pivo samo prevrnilo in se polilo na podaljšek – prav zalilo ga je. (smeh) Kar nekaj zanimivih reči se ti zgodi na terenu kot glasbeniku.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV