Marsikdo bi na vrh postavil Eda Sheerana, Katy Perry, Lady Gago ali Beyoncé, toda nihče izmed teh ne bi imel prav. Vsi omenjeni namreč v hrbet gledajo legendo hip-hopa, ki sliši na ime Dr. Dre. Velikan hip-hopa je v tem desetletju zaslužil neverjetnih 853 milijonov evrov (950 milijonov ameriških dolarjev).
Dre se je proslavil kot član nekdaj ''najnevarnejše'' glasbene skupine NWA in se kasneje iz raperja prelevil v uspešnega producenta in poslovneža ter modrimi poslovnimi potezami po zaslužku prekašal vse glasbene kolege.
Glavni vir Drejevaga dohodka v preteklem desetletju je bil skoraj 20-odstotni delež v podjetju Beats Electronics, ki ga je leta 2014 za 3 milijarde evrov kupil Apple. 54-letni Andre Romelle Young se glasbeno ni udejstvoval vse od leta 2015, ko je izdal svoj tretji studijski album Compton, na glasbeno turnejo pa ni šel vse od preloma tisočletja. Zaslužen je za številne glasbene uspešnice, kot producent pa je bil nazadnje podpisan pod Eminemovo skladbo Crack a Bottle, ki je zasedala vrh lestvic leta 2009.
Na drugem mestu po zaslužku se je znašla ameriška pevka Taylor Swift, ki si je prislužila naziv največja zaslužkarice v letu 2019. Novopečena 30-letnica je v zadnjem desetletju v žep pobasala 765 milijonov evrov (825 milijonov dolarjev). Daleč za njo, na tretjem mestu, je pristala pevka Beyoncé, ki se ji je v zadnjih desetih letih na račun steklo 615 milijonov evrov (685 milijonov dolarjev). Za razliko od Dreja, sta omenjeni večino denarja zasluži na tradicionalen način, torej z glasbenimi turnejami, nastopi in multiplatinastimi albumi, svoj košček pa so pristavila tudi sponzorstva.
S 606 milijoni evrov (675 milijoni dolarjev) se je tik pod oder zavihtela zimzelenega rock skupina U2. Irci so večino tega zaslužka vpisala na račun rekordne turneje 360 Tour iz leta 2011 – ta je bila do nedavnega najbolj donosna v glasbeni zgodovini. Peterico zaokroža raper Diddy (543 milijonov evrov oz. 605 milijonov dolarjev), ki se je prav tako kot stanovski kolega Dr. Dre prelevil v uspešnega poslovneža – med drugim je sklenil donosno partnerstvo z znamko vodke Ciroc. V prvi deseterici je tudi mož kraljice r'n'bija, Jay-Z, ki je na sedmem mestu zaslužil 502 milijona evrov (560 milijonov dolarjev) in je prav tako kot omenjena glavnino zaslužka pridelal s pametnimi investicijami in lastnimi blagovnimi znamkami.
Če bi upoštevali tudi posthumne zaslužke pokojnih glasbenikov, potem na samem kraljuje kralj popa Michael Jackson, čigar glasba je v zadnjih desetih letih zaslužila izjemne 2,13 milijarde evrov (2,37 milijarde dolarjev).
Top 10: največji zaslužkarji v glasbeni industriji v preteklem desetletju:
1. Dr. Dre: 853 milijonov evrov
2. Taylor Swift: 765 milijonov evrov
3. Beyoncé: 615 milijonov evrov
4. U2: 606 milijonov evrov
5. Diddy: 543 milijonov evrov
6. Elton John: 507 milijonov evrov
7. Jay-Z: 502 milijonov evrov
8. Paul McCartney: 480 milijonov evrov
9. Katy Perry: 476 milijonov evrov
10. Lady Gaga: 449 milijonov evrov
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV