14

33-letna Italijanka Flavia Pennetta si je priivoščila nekaj bolj vročih trenutkov na plaži v Formenteri, ki so jih paparaci seveda ovekovečili.

Flavia Pennetta FOTO: Reuters

Pennetta in njen dragi Fabio Fognini, prav tako tenisač, sta si po njenem 'triumfu' na US Open privoščila krajši oddih. Parček, ki naj bi si prihodnjega junija obljubil večno zvestobo, se je prepustil dotikom, objemom, poljubom, njena roka pa je zašla tudi v njegove hlače ... Paparaci so ju spremljali ves čas, posnetki pa so pristali v italijanskih medijih in na spletu.

Italijanska teniška igralka Flavia Pennetta je sicer zmagovalka letošnjega odprtega prvenstva ZDA v New Yorku. Italijanka je v velikem finalu s 7 : 6 (4) in 6 : 2 odpravila rojakinjo Roberto Vinci in se veselila prvega naslova na turnirjih za grand slam. Pennetta je s tem postala tudi prva Italijanka z zmago na tekmovanju US Open.

Pennetta je sicer na letočnjem odprtem prvenstvu v ZDA pokazala najboljšo predstavo v svoji karieri, ko je v finalu premagala rojakinjo Roberti Vinci. Po uri in 36 minutah je dotolkla Vincijevo in osvojila prvi turnir za grand slam v svoji bogati karieri, hkrati pa postala najstarejša igralka, ki je kadarkoli prvič osvojila enega od štirih velikih teniških turnirjev v Melbournu, Parizu, Wimbledonu in New Yorku. Nato je sledil šok, ko je v nagovoru mednarodni športni javnosti in gledalcem na osrednjem igrišču, med katerimi sta bila tudi italijanski premier Matteo Renzi in njen zaročenec, naznanila, da namerava po odprtem prvenstvu ZDA končati tekmovalno športno pot. "To odločitev sem sprejela že pred začetkom turnirja v New Yorku in izjemo vesela sem, da sem bom na tako veličasten način poslovila od tenisa," je povedala in dodala, da je uresničila svoje sanje, saj je pred leti razmišljala o osvojitvi naslova v Rimu, zdaj pa je osvojila New York.