To je na lastni koži spoznal tudi nemški lastnik druge generacije modela BMW X5, ki je v nemškem okrožju Zgornja Frankovska na enem izmed odsekov avtoceste, kjer velja omejitev hitrosti, to prekoračil za 11 km/h. Na območju, kjer velja omejitev 70 km/h, je 26-letnik vozil 81 km/h, za kar bi ga prvotno doletele kazen v višini 20 evrov, a ker ga je radar ujel medtem ko je proti kameri uperil sredinca, ga je je na dom prejel položnico v višini 1.500 evrov, saj ga je policija obtožila žalitve uradnih oseb, čemur je pritrdilo tudi okrajno sodišče in mu kazen povišalo za 75-krat. Za povrh so mu za mesec dni vzeli še vozniško dovoljenje.
Če je v ZDA dvignjen sredinec primer svobode izražanja, četudi je uperjen v policista, pa tako še ni pri nas in tudi v Nemčiji ne. V Sloveniji je ena najstarejših oblik žalitve v sodni praksi prepoznana kot žalitev in predstavlja kršitev, tovrstna vedenja pa se po zakonu o varstvu javnega reda in miru kaznuje z globo, ki je lahko tudi več kot 800 evrov, če se oseba nedostojno vede do pooblaščene uradne osebe pri uradnem poslovanju.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV