Sonda je zdaj, glede na vire v NASI, dosegla rob našega osončja. Nahaja se namreč približno 121 astronomskih enot stran od zemlje (ena astronomska enota je razdalja med Zemljo in soncem). Predstavniki NASE so dejali, da je približno 15 milijard kilometrov od Sonca. In kmalu bo sonda zapustila naše osončje.
Voyager 1 so astronomi poslali v vesolje že leta 1977, s hitrostjo 15 kilometrov na sekundo in zdaj traja 16 ur in 38 minut, da podatki, ki jih sonda pošilja, pridejo do Zemlje.
Istočasno so znanstveniki poslali tudi sondo Voyager 2 in obe sta raziskali planete, kot so Jupiter, Saturn, Uran in Neptun ter njihove lune. Obe sondi vsebujeta pozdrave za morebitne Nezemljane, ki bi sondi srečali. A njuna glavna naloga je, da merita kozmične žarke v vesolju. Ti so do leta 2009 začeli upadati, sedaj pa so se spet povečali, približno za 25 odstotkov.
Kje točno se konča naše osončje, ni dobro znano, a dober pokazatelj bo, ko se bo spremenila smer magnetnega polja, ki vpliva na Voyager. Znanstveniki pričakujejo, da se bo to zgodilo kmalu in bo pomenilo, da bo sonda vstopila v medzvezdni prostor. Sondi naj bi delovali nekje do leta 2025, ko se bodo iztrošili energijski viri in takrat bo sonda nehala oddajati signal. Bo pa še zmeraj potovala proti zvezdam. Čez 40.000 let bo, če ga ne bo kaj uničilo, prišel v bližino zvezde AC+79 3888 (zvezda bo oddaljena od sonde 1,6 svetlobnih let), čez 296.000 let pa bo v 4,6 svetlobnih let oddaljen od zvezde Sirus.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV