ISIS sicer pogosto uporablja socialna omrežja tako za novačenje novih borcev kot tudi za zastraševanje javnosti, a ameriške agencije objave skrbno spremljajo in, kadar je le mogoče, informacije, ki jih pripadniki ISIS nehote izdajajo, uporabijo za izvajanje napadov. Islamistični skrajneži so v zadnjem obdobju objavili okoli 1.700 fotografij, posnetkov in drugih objav na socialnih omrežjih, s katerimi so pritegnili pozornost okoli 200.000 sledilcev na Twitterju. Njihovim vrstam se je zaradi uporabe socialnih omrežij, kot navajajo ameriški mediji, pridružilo okoli 3.400 'Zahodnjakov', oziroma vsaj 200 Američanov, Fox navaja Nicholasa Rasmussena, direktorja Nacionalnega protiterorističnega centra (National Counterterrorism Center, NCTC).
Kaj je JDAM sistem?
JDAM je sicer sistem za vodenje, ki se ga pritrdi na konvecionalno (nevodeno) bombo in se jo na ta način spremeni v 'pametno bombo', pojasnjujejo pri U.S. Navy. Sistem, ki ga je izdelala družba Boeing in se jo pričvrsti na zadnji del bombe, uporablja inercialno in satelitsko (GPS) navigacijo, s pomočjo katerih bombo usmeri do cilja. Z uporabo GPS koordinat je napaka manj kot 12 metrov, trdijo pri ameriški mornarici. Pri Boeingu so sicer potrdili, da so za ameriško vojsko izdelali že več kot 250.000 JDAM sistemov, ki se jih lahko namesti na bombe, ki jih je mogoče odvreči s številnih zračnih plovil. Bombnik B-2 jih lahko naenkrat, kot pravijo pri ameriški vojni mornarici, 'pelje' 80.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV