Astronomi so pred kratkim opazili orjaški oblak prahu, ki se v spirali spušča v črno luknjo v centru naše galaksije. To je prvi tovrstni dogodek, ki mu bodo astronomi priča in izkušnja bo vsekakor nekaj posebnega.
Glede na trenutne podatke naj bi se dogodek zgodil leta 2013. Raziskovalci evropskega observatorija so sporočili, da čeprav gre za ogromen oblak, ima maso le trikrat večjo od Zemljine, v zadnjih sedmih letih pa je povišal hitrost gibanja na 2.350 kilometrov na sekundo.
Črna luknja, ki bo 'požrla' oblak leži 27.000 svetlobnih let od Zemlje in ima maso približno 4 milijon-krat večjo od Sončeve.
„Če bi astronavt prišel v bližino črne luknje, bi ga najverjetneje razpotegnilo v obliko špageta,“ je dejal Max Planck iz inštituta za nezemeljsko fiziko v Nemčiji, „vendar tega še nismo videli. Sedaj bomo imeli možnost to 'teorijo' videti v živo.“
Vendar črna luknja najverjetneje ne bo 'pogoltnila' celotnega oblaka. Pogoltnila bo približno polovico oblaka, ostalo pa bo vrgla nazaj v vesolje. Pospešek oblaka bo najverjetneje ustvaril brizge žarkov X, preko katerih se bomo lahko naučili več o skrivnostnih črnih luknjah.
Oglejte si še zvezdo, ki je tako hladna, da bi lahko po njej hodili!
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV