Po posnetku testa, ki ga je izvedel ADAC, boste prihodnjič dobro preverili ali je vaš tovor v avtomobilu dobro zavarovan, preden se boste odpravili na pot. Simulirano trčenje namreč kaže grozljive posledice trčenja osebnega vozil s tovorom, ki je bil nezavarovan oz. neustrezno razporejen. In če ste mislili, da je bilo to potrebna visoka hitrost, je ob nepravilno zavarovanem tovoru lahko za potnike usodno že trčenje pri hitrosti 45 km/h.
Na posnetku vidimo primer trčenja karavanske izvedbe golfa pri omenjeni hitrosti z zavarovanim in nezavarovanim tovorom. Pri ADACu si izračunali, da 145-kilogramski tovor ustvari kratkotrajno silo na varnostne pasove, ki znaša več kot sedem ton, kar je teža odraslega slona.
Da bi pravilno zavarovali tovor, uporabite elastično mrežo in pritrdilne zanke, zadnjo klop pa podirajte le, ko je to res nujno, saj služi kot varovalna pregrada (po potrebi za prtljago uporabite varnostne pasove). Težje predmete vedno položite na dno prtljažnika. Če je le mogoče, naj prtljaga ne seže prek višine sedežev, če že, pa naj bodo tam zloženi ''nenevarni'' predmeti. Manjše težke predmete položite na prostor za noge sovoznika, če tega ni v vozilu. Na zadnjo polico odlagajte čim manj trdih predmetov, saj lahko že nedolžen trk te spremeni v nevaren projektil.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV