Seveda imajo v rokah škarje in platno ponovno Korejci, ki svetovne trge nenehno zalagajo z najboljšimi ploskimi zasloni na svetu. LG in Samsung ponujata nekatere najbolj kontrastne plazmatske in LCD-zaslone na trgu, poleg tega pa sta izredno cenovno konkurenčna ostalim ponudnikom, saj jim je poceni kitajska delovna sila zelo blizu, poleg tega naj bi imeli Korejci izredne državne spodbude za raziskave in razvoj.
Sicer obe podjetji včasih prikažeta tudi nekatere (relativno sinhronizirane) nove ideje, ki so malce smešne in za povprečnega uporabnika precej neuporabne. Gre za delno prosojne LCD-zaslone, ki naj bi bili uporabni predvsem za oglaševalce in različne druge skupine profesionalcev, ki želijo prikazati še ozadje. Seveda v to skupino spadajo tudi zanesenjaki, ki bi ob pogledu na prelep sončen dan istočasno radi gledali še najljubšo tv-serijo ali film. Če bi v tem primeru sploh kaj razločili.
Da bo mera polna, je LG svojemu prosojnemu televizorju vgradil kar 47-palčni panel s polno HD-ločljivostjo, ekonomično IPS-matrico in celo funkcijo na dotik z več prsti. Poimenovali so ga Window display, vendar naj bi bil le malce več kot v prototipni fazi, kar pomeni, da ga bomo videli v živo le ob (zadostni) navdušenosti primernega tržnega segmenta. Jasno je, da so takšne stvarce precej drage tudi za Korejce in bodo temu primerno morali dobro "pretipati" trg, da bodo ugotovili, ali se stvar sploh splača.
Na drugi strani pa je LG-jev brat v orožju in tudi največja konkurenca Samsung že pred nekaj časa najavil množično proizvodnjo prosojnega zaslona, ki so ga vgradili v računalniški monitor v velikosti 22 palcev. Tako se je korejski velikan kot prvi na trgu pobahal s prosojnostjo, ki so jo napovedovali (in jo napoveduje) večina največjih proizvajalcev ploskih panelov. Na trgu pa naj bi obstajali dve tehnologiji prosojnosti. Prva, imenovana BLU (back light unit), je do sedaj znana tehnologija in zagotavlja za 15 odstotkov nižjo transparentnost kot Samsungov Transparent display. Na tej točki naj bi bil Samsungov zaslon tudi malce bolj ekonomičen in boljši za HDMI- in USB-vmesnike kot klasični LCD-ji.
Kakor koli že, prosojne televizije verjetno ne bodo preveč razburkale morja okrog Korejskega polotoka, bolj bodo dvigale imidž že tako uspešnih korejskih velikanov. Oglejte si kratek video LG-jevega prozornega televizorja.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV