Moskisvet.com
image (28)

Visoki obrati

Pri Intelu bodo pisci znanstvene fantastike krojili razvoj!

R.B.
17. 08. 2011 17.14
1

Največje podjetje za proizvodnjo računalniških procesorjev na svetu je dalo oglas za zaposlovanje novih sodelavcev, ki naj bi sodelovali pri razvoju. Vse lepo in prav, vendar je pogoj, da so pisci znanstvene fantastike!

Intel se zadnje čase pospešeno pripravlja za nove procesorje, ki jih nameravajo podrobneje predstaviti jeseni. Gre za nadaljevanje družine 'mostiščarskih' procesorjev v skupinico Ivy Bridge, ki bo že predstavila novo tehnologijo, imenovano 'Tri-Gate'. Procesorji bodo še bolj zmogljivi, porabili bodo manj prostora kot tudi manj energije, saj jih bodo poleg omenjene tri-gate tehnologije izdelovali tudi v procesu 22nm.

Intel je pod velikanskim pritiskom, saj mu grozijo gazele, ki slišijo na ime Qualcomm, Nvidia, Texas Instruments in Marvell. Omenjeni proizvajalci namreč blestijo na področju poskočnih trgov mobilnih tehnologij, kjer je Intel malce zamudil vlak, ali pa se v tem kalifornisjkem velikanu niso najbolj potrudili za mobilne naprave. Sedaj pa očitno gre zares, saj zaposlujejo nove obraze in teoretike.

Vendar pisce znanstvene fantastike? Odločitev je padla pred kratkim in je po vsej verjetnosti nastala na zelniku Davida Johnsona, dežurnega lntelovega futurista in napovedovalca prihodnosti. Njegova naloga je razviti uporabno vizijo za srednjo- in dolgoročno računalniško prihodnost do leta 2020. Za dosego cilja, torej približne napovedi in razvoja neke vizije, se Johnson ukvarja z etnografskimi študijami, raziskavami dostopne tehnologije, podatkovnih trendov in tudi znanstvene fantastike. Fiktivno literaturo uporablja kot orodje za svojo vizijo, ki jo predstavlja svojim nadrejenim.

In kaj je zanj bližnja prihodnost? Bomo čez desetletje uporabljali robote kot osebne pomočnike? Se vojskovali z laserskimi meči in puškami? Ne. Poudarja, da bodo najprej v 'modo' prišla različna tipala, napredni 'senzorji', ki jih bo mogoče najti v večini mobilnih in namiznih naprav. Zbirala bodo podatke, ki bodo za uporabnika zelo relevantni. S pomočjo visoko razvitih procesorjev bodo elektronske naprave, opremljene z množico tipal, človeka zalagale z goro uporabnih informacij in seveda tudi z nasveti. Humanoidni roboti, replikanti in drugi 'subjekti fikcije' pa bodo morali na svoj obstoj še malce počakati.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 648