Na priznanem dirkaškem blogu so razvili svojo teorijo. Ker je motorna elektronika vseh moštev nenehno pod nadzorom komisarjev, naj bi se Avstrijci lotili pomožnega sistema KERS. Elektronski sistem je moč nadzorovati z naborom osnovnih elektronskih komponent. Ekipa inženirjev pod vodstvom tehničnega genija Adriana Neweya naj bi nadzor pogonskih koles izpeljala ravno s pomočjo sistema KERS in delovanja zadnjega vzmetenje. Tipala naj bi nadzorovala obremenitev pogonskih koles, KERS pa temu primerno prilagodi navor, ki ga prenaša na zadnji kolesni par.
Poznavalci so opazili tudi nenavadno mirno lego Vettlovega dirkalnika v primerjavi z dirkalniki tekmecev in tudi moštvenega kolega Webbra. Na določenih predelih je pričel pospeševati veliko hitreje, kot so to počeli ostali dirkači, ob tem pa je njegov motor izpuščal zvoke, ki jih niso zasledili pri nobene od ostalih dirkalnikov, ki so opremljeni z Renaultovimi motorji. Sumljivo je tudi dejstvo, da se je nenavadno 'klokotanje' Vettlovega Red Bulla pojavilo le v ključnih trenutkih dirke, ko si je Nemec v kratkem času privozil ogromno prednost. Nenazadnje skrivnostni sistem pojasnjuje tudi moštvene težave z alternatorjem, ki jih ostala moštva s francoskimi motorji niso imela. Najbolj nenavadno pri vsem skupaj pa je obnašanje Sebastiana, ki odkrito priznava, da uporabljajo 'skrivnostne' sisteme. ''Veliko ga preizkušamo, prvič pa je deloval ravno na dirki. Prepričan sem, da ostali ne bodo nikdar ugotovili, kako nam je uspelo, zaradi česar smo na sistem zelo ponosni. Zagotovo bomo nekaj sklopov letošnjega dirkalnika uporabili tudi v prihodnji sezoni'', je z navihanim nasmeškom izjavil Vettel.
KOMENTARJI (46)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV