10 moštev bo dirkalo z identičnimi dirkalniki. Šasijo Spark SRT_01E so družno izdelali pri Renaultu in Dallari, pri razvoju pa sta jim pomagali še dirkaški moštvi McLaren in Williams. Električni motor, elektroniko in menjalnik so izdelali pri McLarnu, baterije pa so izdelali pri Williamsu.
Vsako moštvo bo razpolagalo s štirimi dirkalniki - z enimi dirkalnikom bo voznik štartal, ko bo izrabil akumulator, bo zapeljal v bokse, parkiral dirkalnik z izrabljeno baterijo, kar se da hitro pretekel razdaljo do 100 m oddaljenega napolnjenega bolida in nadaljeval z dirko. Dirkaški vikendi se bodo odvijali v slikovitih središčih velemest Peking, Hong Kong, Buenos Aires, Los Angeles, Miami, Monte Carlo, Berlin in London. Dolžina posameznega kroga bo znašala od 1,5 do 3 km, dirka pa bo trajala 45 minut.
Potek dirk
Na dirkaški dan bodo dirkači zgodaj zjutraj začeli s prostim treningom, sledile bodo kvalifikacije z obema dirkalnikoma. V popoldanskem času bodo imela mošta na voljo dve uri za polnjenje baterij, zvečer pa bodo sledile tri dirke s po dvema postankoma v boksih.
Elektromotorji naj bi ponujali okrog 200 kW moči, z mesta do hitrosti 100 km/h naj bi pospešili v treh sekundah, končna hitrost pa bo znašala 220 km/h. Hrup ob tem ne bo presegel 80 dB (za primerjavo: osebni avtomobili proizvedejo 70 dB, dirkalniki F1 pa 130 dB). Dirkalniki bodo uporabljali 18-palčne Michelinove pnevmatike s profilom, en komplet pa bo moral zdržati vse dirkaške aktivnosti - od prostih treningov, do končne dirke. Izjema so ekstremni nalivi, ko bodo moštva lahko uporabila dežno različico pnevmatik.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV