Sicer pa je moč na trgu najti za vsakogar nekaj, prenesti jih je moč zastonj ali proti plačilu. Med njimi pa so se znašle najrazličnejše, ki so jih umaknili in jih je moč najti le na alternativnih in napol legalnih trgih. Poglejmo sedem najbolj nenavadnih.
1. 'Baby Shaker' je nenavadna aplikacija, s katero tresemo virtualnega dojenčka. Bizarna 'igra' je sprožila splošno zgražanje, saj naj bi se norčevala iz redkega psiho-brutalnega pojava, pri katerem starš v efektu tako trese dojenčka (da bi ga utišal), da ga lahko hudo poškoduje ali celo ubije. Tudi igra upošteva smrt otroka pri prevelikem tresenju, kar je privedlo do njenega umika s trga.
2. Ste gej? Če želite zanikati svojo spolno usmeritev ali pa se celo pozdraviti od te 'bogokletne bolezni', vam pri tem lahko 'pomaga' poseben programček za iPhone s pomenljivim imenom 'Exodus International'. Seveda je gejevska skupnost skočila pokonci in aplikacijo so umaknili s trga.
4. 'Shake that booty' je na trgu zdržala malce dlje kot iBoobs. Kot že ime sočno pove, lahko s pomočjo zaslona na dotik zatresete okroglo žensko ritko. Navkljub slabši grafiki je igra ponujala veliko zabave ... do njenega umika s trga.
5. 'I am Rich' je aplikacija, ki vas vedno spomni, da ste bogati in to z velikim rdečim draguljem, ki vam migeta kot ikona za zagon aplikacije. Temu primerna je bila tudi njena cena, dokler so jo trpeli na trgu. Zanjo je bilo treba odšteti kar 999,99 dolarjev (700 evrov). Apple jo je umaknil, potem ko jo je nekaj uporabnikov 'po nesreči' preneslo na svoje telefone. In seveda plačalo.
6. Popolnoma resna aplikacija Tawkon istoimenskega izraelskega podjetja prikazuje sevanje telefona med klicanjem in pošiljanjem podatkov. Sicer ni popolnoma jasno, koliko so podatki relevantni in točni, vendar je dokaj uporabna, saj vsaj opozarja na škodljivo sevanje. Vendar so jo pri Applu zavrnili. Izraelci se s tem niso zadovoljili in poslali elektronsko pošto neposredno Stevu Jobsu. Ta jim je kratko in nečimrno odgovoril z 'no interest' (ni zanimanja). Pri podjetju Tawkon so se znašli in aplikacija je na voljo na sivem trgu Cydia za 'odklenjene' iPhone.
7. Apliakcija 'DUI Checkpoints' skrbi za pijane voznike, da ne bi 'padli' v kremplje ene od stacionarnih policijskih kontrol. Stvar deluje podobno preventivno kot rubrika 'radar' na nekaterih slovenskih radijskih postajah, le da preko spletne povezave opozarja na policijske alko-kontrole, ki jih preko istega programa lahko na zemljevid dodajajo tudi uporabniki. Aplikacijo so na zahtevo nekaj ameriških senatorjev (!) umaknili s trga.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV